GeriDünya İngiliz gazetesinden tuhaf iddia
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İngiliz gazetesinden tuhaf iddia

İngiliz gazetesinden tuhaf iddia
refid:15076528 ilişkili resim dosyası

İngilizler askerlerinin ABD Başkanı Barack Obama'nın dedesine işkence yaptığı iddia edildi. Obama’nın İngiliz petrol devi BP’ye karşı sert tutumunun ardındaki gerçeğin de bu olduğu öne sürüldü.

İngiltere’nin Daily Mail gazetesi, “Obama’nın İngilizlerden neden nefret ettiği ortaya çıktı” başlığıyla yayımladığı haberde ABD Başkanı Barack Obama’nın baba tarafından dedesinin İngiliz sömürgeciliğine karşı bağımsızlık hareketinde yer aldığını ve bu yüzden hapse atıldığını yazdı.            

 

Haberde Obama’nın dedesi Hussein Onyango Obama’nın 1949’da tutuklanarak iki yıl hapse mahkum edildiği ve cezası sırasında İngiliz askerlerinin Onyango Obama’yı kırbaçla döverek işkence yaptığı ve isyancılarla ilgili ağzından laf almak istediği iddia edildi.

 

Onyango Obama’nın üçüncü eşi Sarah’ın anlattıklarına dayandırılan haberde Başkan’ın Meksika Körfezi’ndeki petrol sızıntısıyla ilgili olarak İngiliz petrol şirketi BP’ye gösterdiği sert tepkinin ardında da bu olayın olduğu fikri savunuldu.

 

Obama yönetimi geçtiğimiz hafta BP’den körfezdeki sızıntının tazmin edilmesi için 20 milyar dolar ödemesini talep etmiş, bir sonraki gün yapılan Kongre oturumunda da Temsilciler Meclisi üyeleri BP CEO’su Tony Hayward’a çok sert eleştiriler getirmişti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle