GeriDünya Hamas’tan Türkiye'ye teşekkür ve sitem
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hamas’tan Türkiye'ye teşekkür ve sitem

Hamas terör örgütünün kurucusu Şeyh Yasin’in ardından, yerine geçen Abdülaziz Rantisi’nin de İsrail tarafından öldürülmesinden sonra liderlik konusunda adları ön plana çıkan Dr. Mahmut Zahar ve İsmail Haniya ile Doğan Haber Ajansı muhabiri Burçun İmir, Gazze Şeridi’nde ayrı ayrı görüştü. Hamas’ın olası liderlerinden Dr. Mahmut Zahar, Türk hükümetinin takındığı yeni politikayı memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

TÜRKİYE’YE MESAJ

Ankara’dan memnun olduklarını vurgulayan Zahar, şöyle konuştu:

‘İsrail, dünya düzeninde yıkıcı tohumlar ekiyor ve bu yüzden Türkiye gibi Müslüman ülkelerin güvenlik konusunda İsrail ile stratejik işbirliğine gitmesi, bu çirkin Siyonist düzenle dostluk kurması utanç verici. Bu nedenle sizin aracılığınızla, tüm Türk halkına Hamas’ın sıcak duygularını ve teşekkürlerini iletiyoruz. Tüm Arap ülkelerinin, Müslüman ülkelerin ve Türkiye’nin bizimle stratejik işbirliğine gireceğini umuyor, günahkar siyonistlerle ilişkileri kesmelerini bekliyoruz.

SALDIRIYI BEKLİYORDUK

Dr. Zahar, Hamas lideri Abdülaziz Rantisi’ye böyle bir saldırı düzenlenmesini beklediklerini anlatırken, ‘Filistin’de herkes ve herşey bir hedef. Bir ev, ağaç, çocuk ve hatta bir kadın, İsrail’in hedefi. Dünyaca yıkıcı bir sistem var. Ve bu sistemi İsrail, Filistin üzerinde uyguluyor. Ama bu bağımsızlığımız ve özgürlüğümüz için ödememiz gereken bedel. Hedefimize er veya geç ulaşacağımıza hayatım üzerine bahse girerim. Bu utanç verici sistem bölgemizden sökülüp atılacak’ dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle