GeriDünya Hamas’ın lideri Şeyh Hasan Yusuf’un İsrail ajanı oğlu Musab Londra’da
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  18
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hamas’ın lideri Şeyh Hasan Yusuf’un İsrail ajanı oğlu Musab Londra’da

Hamas’ın lideri Şeyh Hasan Yusuf’un İsrail ajanı oğlu Musab Londra’da
refid:28016079 ilişkili resim dosyası

Hamas’ın kurucularından Şeyh Hasan Yusuf’un, İsrail iç güvenliği Şin Bet (Şabak) için 10 yıl casus olarak çalışan oğlu Musab Hasan Yusuf, Londra’ya üç günlük bir ziyaret yaptı.

California’da yaşayan, gerçek ismi bilinmeyen sonradan Hristiyan olup hapisteki babası tarafından evlatlıktan reddedilen Filistinli Yusuf, Musevilerin yoğun yaşadığı Golders Green’de konferans verdi.

İngiliz ve Yahudilerin Musab Hasan Yusuf’u izleyebilmek için “Terörün, ihanetin analizi ve politik entrika” konferansına akın ettikleri görüldü. Halkın arasına korkmadan giren Şeyh Hasan Yusuf’u korumak için 10 kadar güvenlik görevlisinin bulundurulduğu dikkat çekti.

Saat 19.30-22.00 arasında düzenlenen yemekli gecede ise Musab Hasan Yusuf’un Şin Bet ajanı olarak sayısız terör saldırısı ve intihar eylemini önleyerek binlerce kişinin hayatını kurtardığı konusu ana gündem maddesi oldu.

KOD ADI 'YEŞİL PRENS'
Ezeli düşmanlar arasındaki ilişkiyi anlatan belgesel filmi Yeşil Prens’te, “İsrail ile işbirliği yapmak benim kültürümde en utanç verici olan şeydi. Birinin annesinin ırzına geçilmesi utanç verici ama İsrail ile işbirliği daha utanç verici” diye konuşan Musab Hasan Yusuf, “Hamas bizim için sadece bir hareket değildi. Aile işiydi, bizim kimliğimizdi, her şeydi” dedi. İlk defa 10 yaşındayken tutuklanan Musab’ın daha sonra İsrail askerlerinden nefret etmeyi öğrendiği fakat 17 yaşında silah alırken yakalandığında İsrail casus örgütü Şin Bet’e geçtiği biliniyor. “Yeşil Prens” kod adıyla casusluk yapan Filistinli Yusuf, babasının sağ kolu olarak çalışırken İsrail’e istihbarat vererek düzinelerce intihar saldırısını önlediğini de açıkladı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle