GeriDünya Gemiye yetişmek için canından oluyordu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gemiye yetişmek için canından oluyordu

Gemiye yetişmek için canından oluyordu

Portekiz’de 65 yaşındaki İngiliz bir turist, kocasıyla kavga edip terk ettiği tur gemisine yüzerek ulaşmaya çalışınca donma tehlikesi atlattı.

4 SAAT YÜZDÜ

Susan Brown isimli kadının; 18 derece sıcaklığındaki Atlantik Okyanusu’nda 4 saat kadar yüzdükten sonra, kıyıdan 500 metre kadar uzaklıkta donmak üzereyken balıkçılar tarafından kurtarıldığı ve Fuchal kentinde bir hastaneye kaldırıldığı belirtildi.  

Portekiz gazetesi Correio da Manha, Brown ve kocasının Marco Polo tur gemisi ile ülkeye giriş yaptığını yazdı. Gazete, çiftin gemi Funchal Limanı’nda durduğu sırada büyük bir kavga ettiğini ve uçakla İngiltere’ye dönme kararı aldığını da iddia etti.

Ancak gemiden indikten sonra kocasından ayrılan Brown’ın, ‘Adamın gemiye geri dönmüş olabileceğine’ inandığı ve Marco Polo gemisinin limandan uzaklaşmakta olduğunu görünce de paniğe kapılıp denize atladığı belirtildi.

“İÇGÜDÜSEL BİR DAVRANIŞ”

Funchal Kenti Liman İdaresi Başkanı Felix Marques konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında, “Susan Brown’ın şehirde kaybolduğunu ve havalimanına yaklaştığı sırada uzaktan indiği gemiyi gördüğünü düşünüyoruz. Kadının gemiye ulaşmak için kendini denize atladığına inanıyoruz. Ben onun gemiye yüzmeye çalışmasının içgüdüsel bir davranış olduğuna inanıyorum. O sırada o çok üzgün ve çaresizdi” dedi.

Olaydan sonra Susan Brown’ın kocası Michael’in gemiye dönmediği ve karısıyla kavga ettikten sonra ilk uçakla İngiltere’deki evlerine gittiği ortaya çıktı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle