Dünya Fotoşoplu sübyancı Kanadalı öğretmen çıktı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  36
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fotoşoplu sübyancı Kanadalı öğretmen çıktı

Fotoşoplu sübyancı Kanadalı öğretmen çıktı

Küçük çocuklara tecavüz ederken çekilmiş fotoğraflarını internete koyan, ancak yüzünü belli olmaması için fotoşopla deforme eden sapığın kimliği sonunda belli oldu.

Üç yıldır aranan sübyancının Kanadalı bir öğretmen olduğu, Tayland’a giriş yaptıktan sonra belirlendi. Kayıplara karışan sapık için polis alarma geçti.

ÇOCUKLARA tecavüz suçundan 3 yıldır aranan, ama internetteki fotoğraflarında dijital olarak yüzünü tanınmaz hale getiren sapığın fotoğrafının Alman uzmanlar tarafından deşifre edilmesi işe yaradı.

Bangkok havaalanının güvenlik kamerası kayıtlarından, fotoğraftaki kişinin Tayland’da İngilizce öğretmenliği yapan Kanadalı Christopher Paul Neil (32) olduğu tespit edildi. Tek yön gidiş biletiyle Tayland’a geldiği öğrenilen Christopher Paul Neil’in Bangkok’a indikten sonra kayıplara karıştığı bildirildi. Interpol tarafından aranan Neil’i yakalayabilmek için Tayland’a komşu ülkeler de sınır muhafızlarını alarma geçirdi.

Interpol’ün yayınladığı fotoğrafta yeni sakal tıraşı olmuş, gözlüklü ve beyaz gömlekli bir kişi görülüyor. İnternette Vietnamlı ve Kamboçyalı küçük oğlan çocuklarına tecavüz ederken 200 kadar fotoğrafta görülen ve yüzü fotoşopla tanınmaz hale getirilmiş kişinin Neil olduğuna inanılıyor.

Sübyancıyı yakalamak için düzenlenen operasyonları koordine etmek için Bangkok’a gelen Interpol müfettişi Mick Moran, "Kamboçya, Vietnam, Tayland ve bu bölgedeki diğer ülkeler Neil’in yerini bulabilmek için alarma geçirildi" dedi. Moran, basın aracılığıyla sapığa seslenerek "meselenin yetişkinlere yakışır biçimde halledilebilmesi için" teslim olması çağrısında bulundu. Yaşları 6’yı bulan 12 Asyalı çocuğa tecavüz görüntülerinin Alman polisi tarafından bulunduğu 3 yıldan bu yana, sapık dünyanın her yerinde aranıyordu. Sapığın kim olduğunu önceki gün tespit eden Interpol, bunu basına açıklamamıştı; ancak Kamboçya polisi, dün bu kişinin adını, yaşını ve milliyetini basına sızdırdı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle