GeriDünya Denktaş: Vatandaş listesi bize de gönderilmeliydi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Denktaş: Vatandaş listesi bize de gönderilmeliydi

KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Başbakan Mehmet Ali Talat'ın, Türkiye kökenli KKTC vatandaşlarıyla ilgili BM'ye verdiği belgenin kendilerine gönderilmemesinin bir eksiklik olduğunu belirterek "Bu eksikliğin tamamlanacağını umduğunu" söyledi.

Cumhurbaşkanı Denktaş, Türk Ajansı-Kıbrıs'a (TAK) yaptığı açıklamada, ''Yabancılarla yapılan her temas ve yabancılara gönderilenher belge hakkında Cumhurbaşkanlığına bilgi verilmesi gerektiğini'' belirtti.

Denktaş, Başbakan Talat'ın, BM'ye verilen belgeyi Cumhurbaşkanı'nın istemediği yönündeki açıklamasına ilişkin şöyle konuştu:

''Başbakan Sayın Mehmet Ali Talat'ın Türkiye kökenli KKTC vatandaşlarının listesini kendisinden istemediğime dair açıklamasını  yalanlamak ayıp olur. Ancak listeyi sadece 4 kişiye verdiğini söylediğinde bana ve bir makama daha vermesini istediğimi hatırlıyorum ve o günden bu güne bunu bekliyorum. Ancak yabancılarla yapılan her temas ve yabancılara verilen her belge otomatikman Cumhurbaşkanlığına da gönderilir. Bu önemli belgenin ve bu belgeyle ilgili temasın bize gönderilmemesi bir eksikliktir ve tamamlanacağını ümit etmekteyim.''


Yorumları Göster
Yorumları Gizle