GeriDünya Çöl vampirine önce kırbaç, sonra idam
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çöl vampirine önce kırbaç, sonra idam

İran’da çoğu erkek çocuk olmak üzere 21 kişiyi kaçırıp öldürmekten suçlu bulunan 22 yaşındaki bir mahkum binlerce kişinin önünde kırbaçlandıktan sonra asıldı.

‘ÇÖLDE tavşan ve tilki yuvası arayacağız’ deyip kaçırdığı çocuklara tecavüz ve cinayetten suçlu bulunan 22 yaşındaki İranlı Muhammed Bijeh, dün bir meydanda kırbaçlandıktan sonra vinçe asılarak idam edildi.

Muhammed Bijeh, mahkemede 2004 yılının Mart ile Eylül ayları arasında 16 çocuğu kaçırıp, tecavüz ettikten sonra öldürdüğünü itiraf etmişti. İran basınına göre Bijeh, yaşları 8 ile 15 arasındaki kurbanlarını öldürdükten sonra yakarak imha etmeye çalışmıştı. Her çocuk cinayeti için birer idam cezasına çarptırılmış, tecavüzler için de 100 kırbaç cezası verilmişti.

İnfaz dün, cinayetlerin yaşandığı Tahran’ın 30 km güneydoğusundaki yoksul Pakdaşt kasabasında gerçekleştirildi.

İran basının ‘Çöl vampiri’ adını taktığı Muhammed Bijeh, güvenlik görevlileri eşliğinde meydana getirildi.

İNFAZDA BIÇAKLANDI

Etrafı koruma çemberine alındıktan sonra binlerce kişinin gözleri önünde bir kazığa bağlandıktan sonra kırbaçlanmaya başlandı. Kalabalıktan ‘daha sert vur, p.ç’ diye sesler yükseldiği duyuldu. Kanlar içinde üç kez yere düşen Bijeh, yaklaşık 20 kırbaç sonrasında zar zor ayağa kalktı, gömleğini giydi. Halk, taşlar ve sloganlarla öfkesini dile getiriyordu. Bu sırada Rahim Yunessi isimli kurbanın 17 yaşındaki ağabeyi çemberi yararak idam mahkumunu sırtından bıçakladı.

Milad Kahani isimli çocuk kurbanın annesi, urganı suçlunun boynuna geçirdikten sonra vincin makarası işlemeye başladı. Bir süre sonra Bijeh’in ayakları havada sallanıyordu. Mahkumun vücudu yere indirildiğinde ölmüş olduğu ilan edildi.

Bijeh ve suç ortağı Ali Gulampur, 2004 yılının Eylül ayında yakalanmışlardı. Cinayetlerde yer almadığını sadece adam kaçırmasına yardımcı olduğunu savunan Gulampur, 15 yıl hapis ve 100 kırbaç cezasına çarptırılmıştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle