GeriDünya CHP liderine destek için yürüyecekler
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

CHP liderine destek için yürüyecekler

CHP liderine destek için yürüyecekler

İngiltere’nin başkenti Londra’da oluşturulan Britanya Adalet Yürüyüşü Tertip Komitesi, 29 Haziran Perşembe günü Kuzey Londra’daki Manor House İstasyonu’ndan başlayıp Wood Green İstasyonu’nda sona erecek Adalet Yürüyüşü düzenleyecek.

KONUYLA ilgili CHP İngiltere Çalışma Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısına, CHP İngiltere Birliği Başkanı Hasan Dikme, Britanya Alevi Federasyonu (BAF) Başkanı İsrafil Erbil, Day-Mer sözcüsü Ahmet Tekin, Demokratik Güç Birliği’nden İbrahim Avcil katıldı. Adalet Yürüyüşüne, Londra’daki çok sayıda sivil toplum örgütlerinden de destek geldiği belirtildi. Komitesi adına düzenlenen basın toplantısında konuşan CHP İngiltere Birliği Başkan Yardımcısı Sibel Özçelik, şunları söyledi:

“CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncelikle bir birey olarak başlattığı bu haklı yürüyüş toplumumuzun her kesimi tarafından destek görmüş, bu adalet yürüyüşü yurt dışında da büyük kitleler halinde desteklenmiştir. Her ne kadar Birleşik Krallık’ta yaşıyor olsak da ülkemizin içinde bulunduğu siyasi durum bizi çok yakından ilgilendirmektedir. CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı bu haklı adalet yürüyüşünü Britanya Adalet Yürüyüşü Tertip Komitesi olarak destekliyoruz. Bu sebeple Britanya Adalet Yürüyüşü Tertip Komitesi olarak 29 Haziran Perşembe günü, Kuzey Londra’da Manor House Underground İstasyonu’ndan başlayıp Wood Green Underground İstasyonu’nda biten kitlesel bir yürüyüş planlamaktayız. Kamuoyuna duyurulur.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle