GeriDünya Buz kütlesi üzerinde can pazarı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  19
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Buz kütlesi üzerinde can pazarı

Buz kütlesi üzerinde can pazarı
refid:12908404 ilişkili resim dosyası

Amcasıyla birlikte kutup ayısı avına çıkan 17 yaşındaki genç, geceyi eksi 15 derecede bir buz kütlesinin üzerinde 3 kutup ayısıyla birlikte geçirdi.

Kanada'da kutuplara yakın bölgede Coral Harbour bölgesinde 67 yaşındaki Jimmy Nakoolak, 17 yaşındaki yeğeniyle birlikte kutup ayısı avına çıktı. Her şey yolunda gidiyordu. Kutup ayılarına rastlamış ve av için bereketli bir gün olacağını düşünüyorlardı. Ancak aniden hiç planda olmayan bir şey oldu. 

Genç çocuğun bulunduğu yerde karla kaplı bir buz kütlesi koparak sürüklenmeye başladı. Aynı anda dev buz kütlesinin üzerinde anne kutup ayısı ile iki yavruda bulunuyordu. 17 yaşındaki yeğeninin kaybolduğunu fark eden Jimm Nakoolak kurtarma ekiplerine haber verdi. Kurtarma uçakları bölgede araştırma yaparak çocuğu aramaya başladı. Ancak gece bastırdığı ve fırtına olduğu için kurtarma ekipleri buz kütlesini gözden kaybetti.

Talihsiz çocuk geceyi üç kutup ayısıyla birlikte bir buz kütlesinin üzerinde, eksi 15 derecede geçirmek zorunda kaldı. Sonraki gün kurtarma çalışmalarına askeri helikopterler de katıldı. Çocuk geceyi üç aç ayıyla birlikte bir buz kütlesi üzerinde geçirmişti ama şansı yaver gitmişti. Askeri helikopterler çocuğun yerini tespit ederek, ayılara kurban olmadan kurtarmışlardı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle