GeriDünya Bulgaristan’a yatırım bekliyoruz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bulgaristan’a yatırım bekliyoruz

Bulgaristan Başbakanı eski Kral Simeon Sakskoburggotski, "Türkiye ile Avrupa Birliği'ne giden yolda yol arkadaşlığı yapıyoruz" dedi.

Bulgaristan Başbakanı Simeon Sakskoburggotski, Türk işadamlarını ülkesine yatırım yapmaya davet etti. Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan ile Sofya'daki Başbakanlık merkez binasında görüşen Başbakan Sakskoburggotski, Bulgaristan'ın yatırım için artık çok cazip bir ülke haline geldiğini belirtti. Başbakan, ‘‘Ülkemize gelecek yabancı yatırımcılara her türlü kolaylığın sağlanması ve vergi indirimi uygulanması için gerekli yasal düzenlemeyi yapıyoruz’’ diye konuştu. Aydın Doğan da, ‘‘İki komşu ülke arasındaki ticari ilişkilerin artması için her zaman işbirliği yapmaya hazırız. Biz de ülkenizde yatırım yapmak için buraya geldik’’ dedi. Klasik ziyaret sınırlamalarının ötesinde son derece samimi bir havada geçen görüşmede, Doğan Medya Grubu Başkan Yardımcısı ve Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök de hazır bulundu.

Görüşmeye, Türkiye'nin Sofya Büyükelçiliği Müsteşarı Volkan Türk Vural, Hak ve Özgürlükler Hareketi Genel Başkan Yardımcısı Kasım Dal, Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Taylan Bilgel, Petrol Ofisi Genel Müdürü Ertuğrul Tuncer, işadamı Halit Cıngıllıoğlu ve Necdet Menzir de katıldı.

Aydın Doğan Sofya ziyareti sırasında, Ekonomi Bakanı Nikolay Vasilev, Bayındırlık Bakanı Konstantin Paskalev, Turizm Bakanı Dimitar Hacınikilov, Maliye Bakanı Milen Velcev, Hak ve Özgürlükler Hareketi Lideri Ahmet Doğan ve HÖH kontenjanından Tarım Bakanı olan Mehmet Dikme ile de biraraya geldi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle