GeriDünya Bu dünyanın bütün dertlerini çekti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu dünyanın bütün dertlerini çekti

Bu dünyanın bütün dertlerini çekti
refid:13306948 ilişkili resim dosyası

İngiltere, çocuk hakları savunucusu Sara Payne'in komadan çıkması ve yeniden sağlığına kavuşması için dua ediyor.

Payne, geçirdiği beyin kanamasının ardından çok nadir ortaya çıkan bir komplikasyon nedeniyle komaya girdi. Ailesi gazetecilere yaptığı açıklamada, Payne'in tedaviye "olumlu" yanıt verdiğini söyledi.

 

İngiltere'de 40 yaşındaki Payne'e destek olmak için kampanya başlatıldı. Adalet Bakanı Jack Straw yaptığı açıklamada, "Düşüncelerimiz Sara ve ailesiyle birlikte" diye konuştu.

Ülkede çocuk haklarının en önemli savunucusu olarak görülen Payne'in esasında bütün hayatı acılarla dolu.

 

Payne'in kızı 2000 yılında daha henüz sekiz yaşındayken bir sapık tarafından parkta oynarken kaçırıldı.

 

Annesiyle aynı adı taşıyan Sarah, tecavüz edildikten sonra öldürüldü ve cesedi ise ancak iki hafta sonra gömüldüğü yerde bulundu.

 

AİLE PARAMPARÇA OLDU

Sarah'nın katili Roy Whiting, olaydan sonra tutuklandı. Whiting, 2001 yılında sona eren mahkemesinde ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

 

Bu olayın ardından dört çocuğu daha bulunan Sara, kendisini çocuk haklarının güçlendirilmesi kampanyasına verdi.

 

"Sarah'nın Yasası" adıyla başlatılan kampanyayla, sübyancıların kontrol altına alınması için yeni yasal düzenlemelere gidilmesi talep ediliyor.

 

Böylesi bir dram, İngiltere'de çocuk tacizi sorununu gündeme getirirken, aynı zamanda Payne ailesinin paramparça olmasına da neden oldu.

 

Sara, kocası Michael ile küçük kızlarının ölümünden kısa bir süre sonra boşandı. Michael ve Sara'nın, biri 15 diğeri beş yaşında iki kızı ve 21 ile 22 yaşlarında iki de oğulları var.

 

Sara'nın babası da 55 yaşında geçirdiği felç nedeniyle hayatının geri kalanını yatalak geçirmek zorunda kalmış ve iki yıl önce hayatını kaybetmişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle