GeriDünya Bir milyon dolarlık piyango biletini çöpe atınca...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bir milyon dolarlık piyango biletini çöpe atınca...

Bir milyon dolarlık piyango biletini çöpe atınca...
refid:26696237 ilişkili resim dosyası

ABD'de 1 milyon dolar ikramiye çıkan biletlerini yanlışlıkla çöpe atan iki kafadar, New Jersey Loto İdaresi'ne dava açtı.

New York'ta yaşayan Salvatore Cambria ve Erick Onyango isimli iki arkadaş, ABD'nin sayısal lotosu 'Powerball'da 23 Mart 2013'te yapılan çekiliş öncesi aldıkları piyango biletine ikramiye çıkıp çıkmadığını öğrenmek için çekilişten yaklaşık 15 dakika sonra New Jersey Loto İdaresi'nin internet sitesine girdi.

Ancak Cambria ve Onyango'nun iddiasına göre, iki arkadaş sayfada bir önceki çekilişin sonuçlarının olduğunu fark etmeyerek, ellerindeki bilete ikramiye çıkmadığını düşündü.

Bunun üzerine bileti çöpe atan Cambria ve Onyango ertesi gün, internet sayfasının geç güncellendiğini ve yırttıkları bilete 1 milyon dolar çıktığını öğrendiklerinde ise iş işten geçmişti.

1 milyon dolar değerindeki bilet Kanada'daki bir çöplüğe doğru yol alırken, Cambria ve Onyango da büyük bir travma yaşadı.

New Jersey Loto İdaresi'ne dava açan iki arkadaş, ellerindeki diğer iki biletin seri numaralarının, ikramiye vuran biletin kendilerinin olduğunun ispatı olduğunu iddia etti.

Cambria, "Her bilet başına iki seri numarası var. İlk biletinkiler. 89 ve 90. Üçüncününkiler ise 93 ve 94. Ortadaki 91 ve 92 ve numaralar ise kayıp" dedi.

Bir milyon dolarlık piyango biletini çöpe atınca...

Glady Gannon, kazanan bileti Cambria ve Onyango'ya sattığına emin olduğunu söyledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle