GeriDünya Başbakana tele-fırça
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başbakana tele-fırça

Başbakana tele-fırça
refid:12914152 ilişkili resim dosyası

Asker oğlu Afganistan’da can veren İngiliz anne, kendisine imla hatalarıyla dolu bir taziye mektubu yazan Başbakan Brown’u, 13 dakikalık telefon görüşmesinde topa tuttu: “Beni dinle Bay Brown! Senin oğlun savaşa gidip ekipman yetersizliği yüzünden ölse ne yapardın?”

JAMIE Janes adlı annenin 20 yaşındaki oğlu, Afganistan’da Taliban’a karşı savaşırken geçen ay ölmüştü. İngiltere Başbakanı Gordon Brown, el yazısıyla kaleme alıp aileye gönderdiği taziye mektubunda hem askerin, hem de annesinin ismini yanlış yazdı. Hatanın önceki gün basına yansıması üzerine Brown, Janes’e bizzat telefon etti.
“Bu hakarettir” diyen anne, 13 dakikalık telefon görüşmesinde Başbakan’a sert sözlerle hitap etti. Konuşmanın bir bölümü şöyle: Anne: Allah göstermesin ama ya senin çocuklarından biri savaşa gidip, helikopter veya ekipman yetersizliği yüzünden kan kaybından ölseydi?
Başbakan: Sizi anlıyorum, fakat siz de benim bu konuda sizin kadar güçlü hislere sahip olduğumu anlamalısınız. Ordumuzun ekipman eksiği yok.
Anne: Beni dinle Bay Brown! Çocuğumun o gün çektiği acıyı biliyorum. Onun, (askeri ekipman eksiği olmasa) hayatta kalabileceğini de biliyorum.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle