GeriDünya Başbakan Erdoğan, Meksika'da
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başbakan Erdoğan, Meksika'da

MEXICO CITY - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Washington'daki temaslarının ardından Meksika Cumhurbaşkanı Felipe Calderon’un davetlisi olarak Başkent Mexico City’e geldi.

Erdoğan, kent merkezindeki oteline bugün Türkiye saati ile 07.45 sıralarında, yanında Emine Erdoğan ve beraberindeki heyetle ulaştı. Erdoğan’ın kaldığı otelin çevresindeki sokaklar Meksika ve Türk bayrakları ile donatıldı.

Başbakan Erdoğan’ın resmi programı bugün saat 19.45'te başlayacak. Ulusal Vatan Anıtı'na çelenk koyacak Erdoğan için, daha sonra Cumhurbaşkanlığı Resmi Konutu Los Pinos'ta resmi karşılama töreni yapılacak.

Erdoğan ayrıca, Meksika Üniversitesi ve Meksika Ticaret ve Sanayi Odası'nın düzenleyeceği ayrı etkinlikte Meksika önde gelenlerine hitap etme imkanı bulacak.

Erdoğan’ın Meksika temaslarında 2 ülkenin ortak gündeminde yer alan bölgesel sorunların görüşülmesi, G-20, BM Güvenlik Konseyi ve OECD çerçevesindeki iş birlikleri, ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi, uyuşturucu ve organize suçlarla mücadele, enerji arz güvenliği gibi çeşitli konular bulunuyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle