Dünya Ateşkes bitti Gazze'ye saldırılar başladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  25
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ateşkes bitti Gazze'ye saldırılar başladı

Ateşkes bitti Gazze'ye saldırılar başladı

Gazze'den roket atıldığı iddiası üzerine İsrail ordusunun, yeniden başlattığı saldırılarda, beşi çocuk 15 kişinin yaşamını yitirdiği bildirildi

Gazze'de görevini fiili olarak sürdüren Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Dr. Eşref el-Kudra, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçici ateşkesin bozulmasının aradınan İsrail ordusunun bölgeye düzenlediği saldırılarda, şimdiye kadar beşi çocuk 15 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti.

Ateşkes bitti Gazzeye saldırılar başladı

Kudra, yaşamını son yitirenlerle, İsrail'in 7 Temmuz'da Gazze'ye başlattığı saldırılardan bu yana hayatını kaybedenlerin sayısının ise 2 bin 32'ye yükseldiğini ifade etti.

Ateşkes bitti Gazzeye saldırılar başladı
Çoğunluğu çocuklardan oluşan yaralılar, Şifa hastanesine kaldırıldı.

Ateşkes bitti Gazzeye saldırılar başladı

Kudra, daha önce yaptığı açıklamada İsrail'in Gazze'nin doğusunda yer alan Deyr el-Belh bölgesine saldırısında biri hamile kadın, üçü çocuk aynı aileden yedi kişinin öldüğünü, sekiz kişinin yaralandığını belirtti.

Ateşkes bitti Gazzeye saldırılar başladı KAYIP İSRAİLLİ ASKER ÖLÜ BULUNDU

Ölü ve yaralıların Şuheda el-Aksa (Aksa Şehitleri) Hastanesi'ne getirildiğini ifade eden Kudra, ölenlerin isimlerinin karnındaki bebeğiyle Nebile el-Luh (35), Rafet el-Luh (32), çocukları Mustafa, Ferah, Meysera ile Muhammed el-Luh (21) olduğunu söyledi.

Ateşkes bitti Gazzeye saldırılar başladı GAZZE GÖRÜŞMELERİ ÇÖKTÜ

İsrail, yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze'ye, 7 Temmuz'da havadan ve denizden, 17 Temmuz'da ise karadan saldırıya geçmişti. Bir ayı aşkın süren saldırılardan sonra Mısır'da yürütülen müzakereler neticesinde varılan geçici ateşkes kararı, dün gece 00.01'de sona ermişti. Kahire'deki kalıcı ateşkes görüşmeleri sürerken, ateşkesin 24 saat daha uzatıldığı açıklanmıştı.

Ateşkes bitti Gazzeye saldırılar başladı

Gazze'den roket atıldığı iddiası üzerine İsrail ordusu, yeniden saldırmaya başlamış, Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri ise İsrail'in iddialarını yalanlamıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle