GeriDünya Asker diplomasisi devreye girdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Asker diplomasisi devreye girdi

Asker diplomasisi devreye girdi

ABD seyahatinin ardından ayağının tozuyla dün Atina’daki 11’inci Balkan Ülkeleri Genelkurmay Başkanları Konferansı’na katılan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Yunan başkentinde ilgi odağı oldu.

Orgeneral Akar’a Atina’daki ilgi özellikle geçen Ocak ayı sonunda Kardak bölgesine yaptığı ve Yunanistan’da büyük tepki yaratan ziyaretinden kaynaklandı. Akar, konferans esnasında ev sahibi Yunanistan’ın Savunma Bakanı Panos Kammenos ile el sıkıştı. Kammenos, Türkiye’ye karşı sert açıklamaları ve Kardak bölgesinde helikopter ile uçarak denize çelenk atmak gibi icraatı ile Türk-Yunan ilişkilerinde sık sık gerginliğe neden oldu. Kammenos’un geçen ay Türkiye açıklarındaki Eşek Adası’nda Yunan askerleriyle çevirme yaptığına dair fotoğraflar da tepki çekmişti. Konferansta konuşan Yunan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos, dolaylı olarak Türkiye’yi de kastederek “ülkesinin uluslararası hukuka, tarihe, tarihi gerçeklere ve AB muktesebatına saygı şartıyla, tüm Balkan ülkelerinin AB üyeliğinden yana olduğunu” belirtti.

Hulusi Akar, Atina’da Genelkurmay Başkanları Toplantısına katıldıGenelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Yunanistan’da Balkan Ülkeleri Genelkurmay Başkanları Toplantısına katıldı. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Yunanistan’da temaslarına devam ediyor. Akar, Atina’da düzenlenen 11’inci Balkan Ülkeleri Genelkurmay Başkanları Toplantısına katıldı. Hulusi Akar’ı, toplantıda Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos karşıladı.Asker diplomasisi devreye girdi


İŞTE SON 24 SAATTE YAŞANANLAR


Son 24 saatte ne oldu? (10.05.2017-2)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

Yorumları Göster
Yorumları Gizle