GeriDünya ABD'de tutuklu Türk kızına polis tecavüzü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ABD'de tutuklu Türk kızına polis tecavüzü

ABD'nin Arkansas Eyaleti, tutuklu bir Türk kızına, diş doktoruna götürülürken, bir polisin zorla tecavüzü haberiyle çalkalanıyor.

Eyalet gazetelerinin birinci sayfasında yer alan tecavüz olayı geçen çarşamba günü meydana geldi. 21 yaşındaki M.C adlı Türk kızı, iki aydır tutuklu bulunduğu cezaevinden tedavi için diş doktoruna götürüldü. M.C'ye refakat etmek üzere ABD Göçmen ve Vatandaşlık Dairesi'nden (INS) bir polis görevlendirildi. Tennessee Eyaleti'nin Nashville'deki bürosundan gelen 38 yaşındaki polis Curtis Hall, M.C'yi diş kliniği yerine bir motele götürdü. Amerikalı polis, burada Türk kızına tecavüz etti. Cezaevine dönen M.C. polise şikayette bulundu. Gözaltına alınan Hall, ilk ifadesinde genç kadını motel odasına götürüp tecavüz ettiğini inkar etti. Ancak, sonunda ilişkiye girdiğini kabullenince tutuklandı.

M.C, tutuklu erkek arkadaşı Milton Osorio-Aguilar'ın tecavüz ettiği eski sevgilisine şikayetini geri alması için rüşvet teklif etmek suçundan iki ay önce tutuklandı. Tecavüz olayından sonra M.C, 26 Eylül'de avukatının ödediği beş bin dolar kefaletle tahliye oldu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle