GeriDünya AB’ye karşı ‘yoklamalı’ protesto
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AB’ye karşı ‘yoklamalı’ protesto

MHP’nin düzenlediği ‘Başkent Ankara’ mitingi gövde gösterisine dönüştü.

Mitinge yaklaşık 70 bin kişinin katıldığı bildirilirken MHP’li Cihan Paçacı ise ‘Sadece Ankara dışından gelenler 220 bin kişiydi’ iddiasında bulundu. Polis kayıtlarına göre Türkiye genelindeki illerden bin 650 otobüsle Ankara’ya gelen gruplar ‘Devletin Başına Devlet Gelecek’ diye slogan atarak Alparslan Türkeş’in mezarının bulunduğu Konya yolu Çiftlik Kavşağı’nda toplandı.

3 EKİM BİTİŞ

Saat tam 13.00’te miting alanına gelen MHP Lideri Devlet Bahçeli, tek tek illeri sayarak ‘yoklama’ aldı. Bahçeli, Diyarbakır’ı anons edince alandaki tüm MHP’liler, gür bir sesle ‘Burada’ diye bağırdı. 75 dakika süren konuşmasının tamamını AB konusuna ayıran Devlet Bahçeli, hükümetin tutumunu sert bir dille eleştirdi. Türkiye’nin içeride ihanet, dışarıda ise husumet kuşatması altında olduğunu savunan Bahçeli, ‘3 Ekim tarihi, sunulduğu gibi bir başlangıç değil, AKP’nin teslimiyet anlayışının kaçınılmaz sonudur’ dedi.

Miting için Ankara'ya gelen ülkücüler ilk önce Alparslan Türkeş'in Anıtmezarı'na uğrayıp dua okudular. İstanbul Ülkü Ocakları eski Başkanı Erdem Karakoç ve polis şefi Süleyman Ulusoy Anıtmezar'a erkenReuters’in seçimi

ANKARA’daki mitinge katılan MHP’liler, ellerindeki pankart ve dövizlerle Başbakan Erdoğan’a yüklendi. Reuters Haber Ajansı, ‘Kürt sorunu yok, Tayyip sorunu var’, ‘Diyarbakır Burada, Tayyip Nerede?’ gibi pankartların açıldığı mitingi, dünyanın dört bir yanındaki abonelerine, ‘Avrupa Birliği’ne Hayır, Türk Birliğine Evet’ dövizini taşıyan partililerin fotoğrafıyla duyurdu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle