Dünya 37 bin 500 TL'lik saç traşı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  196
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

37 bin 500 TL'lik saç traşı

37 bin 500 TL'lik saç traşı

Dünyanın en zengin insanlarından Brunei Sultanı'nın, saçını 15 bin sterline (yaklaşık 37 500 TL) kestirdiği ortaya çıktı.

İşte Brunei Sultanı'nın uçağı...

Oğlunun düğünü için altın Rolls Royce

İngiliz gazetelerinde yer alan habere göre, Sultan, 16 yıldır saçını kestirdiği Londra'nın Dorchester otelinin berberi Ken Modestou'yu bu ay başında Brunei'ye getirdi.

Ancak domuz gribi salgınından korkan Sultan, 11 bin sterlin (27 bin 500 TL) ödeyerek, berberinin uçakta diğer yolcularla temas etmeden lüks mevkide seyahat etmesini sağladı.

Sultan, normalde bir müşteriden 30 sterlin (75 TL) alan ve Brunei gitmek için 11 bin kilometre yolculuk yapan Modestou'ya saç kesimi için her seferinde binlerce sterlin ödüyor.

Modestou ile Dorchester otelinde çalışan George Kadi de yaptığı açıklamada, "Ken 16 yıldır Sultan'ın saçlarını keser. 3-4 haftada bir düzenli Brunei'ye gider. Sultan ona birinci mevkiden 9 bin sterlinlik bilet alır. Her şeyini öder, otelini, lüks yemeğini. Tipik bir 'sadece şurayı imzalayın' durumu" diye konuştu.

Kadi, kişisel serveti 12 milyar dolar olarak tahmin edilen Sultan'ın Modestou'ya "içi para dolu kalın bir zarf" verdiğini söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle