Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
10 Ekim 2015 Cumartesi 11:58

 ADnet  
Reklam için
Hürriyet Anasayfa > Tüm Dünya Haberleri
Önceki Haber     Sonraki Haber

Et yiyen bakteriler İngiliz turisti 12 saatte öldürdü

hurriyet.com.tr 8 Mayıs 2009
Eşiyle birlikte aşk gemisine atlayıp Akdeniz turuna çıkan İngiliz turistin sonu feci oldu.

Eşiyle birlikte tatile çıkan İngiliz Raymond Evens (58), İtalya tatilinden sonra bir de Akdeniz turu için aşk gemisine atlayıp romantik birkaç gün geçirmek istedi.

İngiliz çift, aşk gemisinde geçirdikleri ilk 2 günün sonunda, olacaklardan habersiz, tatilin keyfini çıkarmak için yeni yeni planlar yapmaya başladılar. Ancak o gece Raymond Evens'a tuhaf bir şeyler oldu.

Önce, sol bacağının dizaltında müthiş bir ağrı hissetti ve yürüyemeyeceğini anladı. Hemen geminin doktoruna göründü. Doktor muayene ettikten sonra, Raymond Evens'a bir antibyotik iğne yaptı, 5 gün daha bu iğnelere devam etmesini, sorunun eklem iltihabından kaynaklandığını söyledi.

Ancak Raymond Evens, sabah yatağından hiç kalkamadı. Bacağını hiç kıpırdatamadığı için tekerlekli sandalyeyle gemi revirine götürüldü.

Dizkapağının altında garip bir siyahlaşma başladığını farkeden eşi Mary iyice telaşlandı. Gemi doktoru, onlara ilk fırsatta tatili yarıda kesip hastaneye yatmasını tavsiye etti. Ancak korkunç gerçek, geminin aynı günün öğle saatlerinde, Mısır'ın İskenderiye kentinin limanına demerlemesinden sonra ortaya çıktı. İskenderiye'deki Alman Hastanesi'ne kaldırılan Raymond Evens'ın bütün bedeninde siyahlaşmalar ortaya çıkmıştı ve doktorlar teşhisi koymakta zorlanmadı.

Raymond Evens'a, hala anlaşılamayan bir şekilde et yiyen bakteriler bulaşmış ve bedenini yok ediyorlardı. Tüm müdahalelere rağmen Raymond Evens hastaneye yattıktan 12 saat sonra hayata veda etti.

Uzmanlar, ilk belirtiler ortaya çıktıktan 48 saat sonra hastaneye yatan, hastaneye yattıktan 12 saat sonra da hayatını kaybeden Raymond Evens'a et yiyen bakterilarin muhtemelen gemide bulaştığını, çünkü bu bakterilerin bulaşmasından sadece 12 saat kadar sonra ilk belirtyilerini göstermeye başladığını belirtiyorlar. Bu nedenle gemide de sıkı bir inceleme başlatıldı.

  Yorum Sayısı 3 / 75     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
nej nej 08/05/2009 - 16:55
BIRILERI SAGA SOLA VIRUS YAYIYOR OLMALI. COK TEHLIKELI BIR DURUM. TUM DUNYA BU KONUYU INCELEMEYE ALMALI.
Çok İyi %29 İyi %16 Normal %12 Kötü %15 Beğenmedim %25
Nbib Nbib 08/05/2009 - 16:41
Kim bilir bu virüsleri kimler hangi virüs ile hangi virüsü mutasyona tabi tutup, yeni bir virüs yaratıyor? Umarız, yanılıp, kendilerine de bulaştırır, tadını tadarlar.
Çok İyi %28 İyi %17 Normal %16 Kötü %16 Beğenmedim %22
Deniz Duru 08/05/2009 - 16:21
Deli dana, kuş gribi, kene, domuz gribi derken şimdide et yiyen bakteriler çıktı. Birileri Biyolojik savaş mı başlattı acaba???
Çok İyi %40 İyi %14 Normal %14 Kötü %14 Beğenmedim %16
Bu haberin diğer yorumcuları
Rico Bey
serkan aydın
merve öztürk
Başak Öztürk
şi şi
ahmet cakoglu
erkan aslan
İbrahim KURT
sühendan köylü
nilüfer akın
BEDİR HAN
cavidan aksoy
GÜNÜN EN AKTİF YORUMCULARI
HAFTANIN EN AKTİF YORUMCULARI
EN İYİ YORUMCULAR
YORUM ANALİZ
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Hürriyet veya hurriyet.com.tr sorumlu tutulamaz.
  Yorum Sayısı 3 / 75     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
Diğer Haberler
          Vuslat Doğan      Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Anneyiz.biz Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH