ANKARA HABERLERİ

Dünya Yenimahalle Belediyesi’ni Konuşuyor

IHA
15.02.2016 - 11:32 |Son Güncelleme :
IHA

Yenimahalle Belediyesi, “1. Dünya Gençleri Antalya’da Oryantiring ile Buluşuyor” projesine destek verdi.
Ulusal Ajans Erasmus+ Gençlik Değişimleri programı kapsamında hazırlanan “1. Dünya Gençleri Antalya’da Oryantiring ile Buluşuyor” projesi yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.Yenimahalle Belediyesi, Kanyon Gençlik ve Doğa Sporları, Neo Doğa Sporları, Polonya (My Dreams Come True Association) ve Romanya (IMAGO MUNDI) ortaklıklarıyla gerçekleşen proje, gençlere eğitici, renkli ve keyifli anlar yaşattı. Kent merkezlerinde yaşayan 15-29 yaş arası gençleri spora teşvik etmek, kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, çevre bilincini geliştirmek, diğer kültür ve ülkelerdeki gençlerle sportif aktivitelerle bir araya gelerek sosyalleşmelerini ve kültürler arası kaynaşmalarını sağlamak amacı ile yapılan proje amacına ulaştı. Projenin 8 günlük takviminde Türkiye Ulusal Ajansı eğitmenleri Burak Demircan ve Özgür Yaşar Akyar, yaygın eğitim ve tekniklerini kullanarak katılımcıların kültürler arası bilgi paylaşımına açık olmalarına, faaliyetlere aktif katılabilmelerine ve sosyalleşmelerine katkı sağladı. Eğitmenlerinden Ali Elgün ve Veysel Güler ise gençlere oryantiring sporunu tanıtmak ve uygulamaya dökmek kısmında eğitimler verdi.
Proje kapsamında katılımcılar, hem farklı bir spor dalı ile tanışma hem de Antalya şehrinde kültürel geziler yapma şansını yakaladı. İlk 2 günden sonra teorik eğitimlerini tamamlayan ekip, oryantiring sporunu öğrenmek için alan uygulamalarına geçiş yaptı. Etkinlikler Kaleiçi, Cam Piramit, Phaselis, Düden Şelalesi, Kurşunlu Şelalesi gibi Antalya’nın kültürel zenginlikleri olan noktalarda gerçekleştirildi. Bu yüzden kendini şanslı hisseden katılımcılar, “Antalya’nın tarihini, doğasını, kültürünü öğrenirken bir yandan da spor aktivitelerini yapmak bizler için harika bir deneyim oldu” ifadelerini kullandılar.
Polonya, Romanya ve Türkiye grupları kendi ülkelerini ve kültürlerini tanıttıkları gecelerle projeye renk kattı. Bu sayede gençler kendi ülkeleri dışında diğer ülkeleri tanıyarak kültür harmanı oluşturdu. Son gün yapılan törenle 8 gün süren proje takvimini başarıyla tamamlayan katılımcılara Youth Pass Sertifikaları, eğitmenlere ise plaketleri takdim edildi.
Uluslararası geçerliliği olan sertifikaları alan gençler, “Bu projeye katılmak diğer ülkeleri tanımamıza, onların kültürünü ve dillerini öğrenerek ufkumuzun genişlemesine, en önemlisi de oryantiring sporunu tanımamıza ve sevmemize sebep oldu. Burada çok güzel arkadaşlıklar ve bilgiler edindik” diyerek memnuniyetlerini dile getirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Dünya Yenimahalle Belediyesi’ni Konuşuyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Şubat 2016 tarihinde saat 11 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dünya Yenimahalle Belediyesi’ni Konuşuyor haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

22 Ekim 2019, Salı
 • İmsak
  05:35
 • Güneş
  06:59
 • Öğle
  12:38
 • İkindi
  15:38
 • Akşam
  18:08
 • Yatsı
  19:26
Sayfa Başı