İZMİR HABERLERİ

Dünya Tiyatro Günü'nü fidan dikerek kutladılar

DHA
28.03.2016 - 12:39Son Güncelleme :
DHA

ŞİİR Tiyatrosu Topluluğu, Ege Orman Vakfı ile işbirliği yaparak Torbalı-Taşkesik ağaçlandırma sahasında bin 17 fidanlık bir koru oluşturdu. Oluşturulan koru için Dünya Tiyatro Günü'nde düzenlenen fidan dikim töreni, şiirin, türkülerin ve tiyatronun buluştuğu bir festival havasında geçti.

Ege Orman Vakfı gönüllüleri Aysun-Ayhan Bağçı kardeşler, tiyatronun doğa ile buluşmasına önayak oldu. Aynı zamanda Şiir Tiyatrosu Topluluğu'nda görev alan Ege Orman Vakfı gönüllüsü iki kardeş önderliğinde topluluk adına koru oluşturuldu. Fidan dikim töreninde konuşan Şiir Tiyatrosu Topluluğu Başkanı Emine Cin, "Şiir tiyatrosu topluluğunda kim bir öneride bulunursa o öneriyi gerçekleştirir. Aysun ve Ayhan arkadaşlarımız dediler ki mademki biz bir ağaç gibi tek ve hür olmak ve bir orman gibi kardeşçe yaşamak hedefindeyiz, neden bizim bir ormanımız yok. Bu bizim için inanılmaz heyecanlı bir öneri oldu. Her arkadaşım inanılmaz bir özveri ile bu ormanın oluşmasında katkı koydular ve birlikte başardılar" dedi.

Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol ise ağaçlandırma sahasında İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ile yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Gençol katkılarından dolayı tüm topluluğa teşekkür etti.

Konuşmaların ardından topluluk ormanların önemine dikkat çekmek amacı ile kısa bir oyun sergiledi. Şiir Tiyatrosu Topluluğu üyeleri hep birlikte fidanları toprakla buluşturdu.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

  

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Dünya Tiyatro Günü'nü fidan dikerek kutladılar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 12 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dünya Tiyatro Günü'nü fidan dikerek kutladılar haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı