BURSA HABERLERİ

"Dünya Sinema Kuşağı"nda sıra Balkan filmlerinde

AA / Mustafa Yılmaz
25.02.2016 - 10:09Son Güncelleme :

- Ankara Üniversitesi TÖMER Bursa Şubesinin başlattığı "Dünya Sinema Kuşağı" gösterimleri Balkan filmleri ile sürüyor

Dünya Sinema Kuşağında sıra Balkan filmlerinde
AA / Mustafa Yılmaz

BURSA (AA) - Ankara Üniversitesi TÖMER Bursa Şubesi tarafından bir yıl süreli "Dünya Sinema Kuşağı" etkinliklerinde Balkan filmleri gösterilecek.
Kentte 10 farklı ülke kültürünün tanıtılması amacıyla düzenlenen sinema günleri kapsamında, Balkanları ve göçmenleri anlatacak filmler seyircilerle buluşturulacak.
Şubeden yapılan yazılı açıklamada, BALKANTÜRKSİAD'ın desteğiyle düzenlenen "Dünya Sinema Kuşağı"nın Balkan filmleri serisinin, 26 Şubat'ta başlayarak 4 Mart'a kadar süreceği bildirildi. Balkan Film Günleri, 26 Şubat'ta saat 19.00'da Nilüfer Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde Çağan Irmak imzalı "Dedemin İnsanları" filminin özel gösterimi ile başlayıp, sırasıyla Çingeneler Zamanı, 3. Devre, Yağmur'dan Önce, Sessiz Düğün ve Balkanizatör filmlerinin TÖMER Bursa ve Görükle Şubelerinde dönüşümlü olarak ücretsiz gösterimleri ile sona erecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden "Dünya Sinema Kuşağı"nda sıra Balkan filmlerinde hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 10 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Dünya Sinema Kuşağı"nda sıra Balkan filmlerinde haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı