MUĞLA HABERLERİ

Dünya Sanat Günü Bodrum'da sergilerle kutlanacak

DHA
30.03.2016 - 15:14Son Güncelleme :
DHA

DÜNYA Sanat Günü, Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elamanları ile öğrencilerinin hazırladığı eserlerin sergilenmesi ile kutlanacak. 1 Nisan'da açılacak "Öğretim Elemanları Sergisi" ile başlayacak etkinlikler, 11 Nisan'da açılacak "Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrenci Sergisi" ile devam edecek.
Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği, Türkiye'nin önerisiyle 2012'den itibaren Dünya Sanat Günü olarak kabul edilen, Leonardo Da Vinci'nin doğum günü olan 15 Nisan'ı, bu yıl da Bodrum'da çeşitli etkinliklerle kutlayacak. İlk olarak 1-10 Nisan 2016 tarihleri arasında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanlarının özgün sanat yapıtlarından oluşan "SINIR-SİZ" adlı sergi, Trafo Bodrum Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi'nde sanatseverlerle buluşacak.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri de çalışmalarını 11-19 Nisan 2016 tarihleri arasında yine Trafo-Bodrum Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi'nde sergileyecek. Sergi, sanatın geleceğinde söz sahibi olması beklenen genç sanatçı adaylarının gözünden, yaşamdan aktardıklarını içeren çalışmaları yansıtacak.
Dünya Sanat Günü kapsamında 1 Nisan Cuma günü ise saat 18.00'de "Öğretim Elemanları Sergisi" ile 11 Nisan Pazartesi günü saat 18.00'da açılacak olan "Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrenci Sergisi"ne tüm sanatseverlerin davetli olduğu bildirildi.
Nilüfer DEMİR / BODRUM (Muğla), (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Dünya Sanat Günü Bodrum'da sergilerle kutlanacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 15 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dünya Sanat Günü Bodrum'da sergilerle kutlanacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı