İZMİR HABERLERİ

Dünya Chaine Günü kutlandı

Mehmet KURT /  İZMİR, (DHA)
27.04.2017 - 12:40Son Güncelleme :

1950'de kurulan ve ortak ilgi alanı yemek sevgisi üzerine kurulu Chaine Des Rotisseurs İzmir Grubu, bu kez Dünya Chaine Günü nedeniyle buluştu.

Mehmet KURT /  İZMİR, (DHA)

 

Swissotel Büyük Efes'te Izmir Kurucu Başkanı Bülent Akgerman'ın ev sahipliğinde gerçekleşen yemeğe, Swissotel Büyük Efes Genel Müdürü Rıza Elibol'un da aralarında bulunduğu Chaine Des Rotisseurs üyeleri katıldı. Aşçıbaşı Wolfgang Goedl ve ekibinin fırında oğlak, ızgara ve et ürünleri, tatlılar, sıcak ve soğuklar başta birbirinden özel lezzetleri sunduğu etkinlik ile ilgili bilgi veren Başkan Akgerman, dünyada Chaine Günü'nün 70'in üzerinde ülkede 25 bin üyesiyle kutlandığını söyledi. Akgerman, “İlk kez 2015 Eylül'ün de kutlandı. Yeni Zelanda'da güneş doğarken başlayan kutlamaların Yeni Zelanda'ya bağlı Cook Adaları'nda güneş batarken kokteyl ile sürdü. Kutlamalar 2016'dan itibaren Nisan ayına alındı. Grubun asıl amacı üye ülkeler ve şubelerini sanal dünyada bir araya getirererek Chaine ile ilgili farkındalığı arttırmak. Türkiye'de de aynı anda İstanbul, Ankara, Antalya ve Adana'da kutluyoruz. Bu yıl ilk kez sanal dünyada en iyi fotoğrafı paylaşan yarışması düzenlendi" dedi.

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Dünya Chaine Günü kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 12 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dünya Chaine Günü kutlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı