İZMİR HABERLERİ

DTO'dan DHA'ya ödül

DHA
13.05.2017 - 12:20Son Güncelleme :
DHA

DOĞAN Haber Ajansı (DHA) muhabiri Mustafa Oğuz, 'Turist değil angus geldi' başlıklı haberi ile Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Medya ve Fotoğraf Yarışması'nda birinci oldu.

Türk denizciliğini ileri götürmek, İzmir ve Ege Bölgesi'nde deniz kültürüne ve denizciliğe ilgiyi geliştirmek için 14. kez düzenlenen Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Medya ve Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Murat Yılmazel başkanlığında yapılan medya yarışması jürisi, Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Mustafa Kalkan, Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Huriye Toker, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Tayfur Göçmenoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknoloji Enstitüsü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aslı Kaçar ve Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi Temsilcisi Meltem Nur Seyis İşleten'den oluştu.

Jüri, Doğan Haber Ajansı'ndan Mustafa Oğuz'un 'Turist değil angus geldi' başlıklı haberini birinci seçti. Habertürk Egeli'den Murat Ervin'in 'Uçak da var gemi de' başlıklı haberi ikinci, Sabah Egeli'den Onur Tungut'un 'Güzelbahçe'de çevre katliamına suçüstü' başlıklı haberi üçüncü olarak belirlendi. İzmir Life'tan Alpay Sönmez'in 'Smyrna Kürekçileri' haberi mansiyona, Sabah Egeli'den Ceyhan Torlak'ın 'İzmir'de denize hasret tekneciler' haberi ise jüri özel ödülüne layık görüldü.

Fotoğraf yarışması jürisi ise Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zühal Özel Sağlamtimur, Foto Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi Temsilcisi Cem Öksüz, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Seyhan Sayar ve Yaşar Üniversitesi Medya Merkezi Müdürlüğü Fotoğraf Stüdyosu Sorumlusu Yaman Umut Bilir'den oluştu. Jüri birinciliği deniz canlılarına yuva, dalış turizmine çekim merkezi olması için geçen ay Çeşme'de batırılan TCSG 68 Sahil Güvenlik Gemisi'nin batırılış anını fotoğraflayan Murat Kaptan'ın eserine verdi. Eva Erdem'in fotoğrafı ikinci, Yılmaz Topçu'nun fotoğrafı ise üçüncü olarak belirlendi. Yarışmaya katılan 10 fotoğraf ise sergilenmeye değer bulundu.

Medya ve Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni, 30 Mayıs 2017 tarihinde DTO İzmir Şubesi Erdoğan Yılmaz Meclis Salonu'nda yapılacak.

Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, Türk insanına denizciliğin önemini anlatma konusunda gazetecilerin çok büyük rol oynadığını söyledi. Öztürk, "14 yıl önce bu yarışmayı başlatırken hedefimiz denizciliğin, deniz ticaretinin, deniz turizminin ve deniz kültürünün İzmir ve ülke kamuoyunda daha fazla yer almasıydı. Geldiğimiz noktada bu hedefimize yaklaştık. Varlığını limanına ve denizciliğe borçlu bir kentin insanları olarak, denizlere olan ilginin artarak devam etmesini temenni ediyoruz" dedi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden DTO'dan DHA'ya ödül hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Mayıs 2017 tarihinde saat 12 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça DTO'dan DHA'ya ödül haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:28
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı