ANTALYA HABERLERİ

Döşemealtı'na pazar yeri

DHA
27.03.2017 - 13:16Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - DÖŞEMEALTI Belediyesi tarafından yapılan Çığlık-Orta Mahalle çok amaçlı kapalı pazaryeri, meydan ve çocuk parkı hizmete açıldı.

Döşemealtı Belediyesi tarafından inşa edilen Çığlık- Orta Mahalle çok amaçlı kapalı pazar yer, meydan ve çocuk parkını hizmete açan Belediye Başkanı Turgay Genç, vatandaşlar bir araya geldi. Başkanı Turgay Genç, 3 yılda yaptığı hizmetleri anlattı. Belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin de hazır bulunduğu buluşmada, Başkan Genç vatandaşların sorunlarını dinledi.

İlçe genelinde tamamlanan ve devam eden projeler hakkında bilgi veren Başkan Genç, 30'un üzerinde yeni projeyi bölgeye kazandırmak için gece-gündüz çalıştıklarını, Antalya'da en fazla yatırım yapan Belediye olduklarını söyledi.

"SINIRLARIMIZ 3 KAT BİRDEN ARTTI…"

Sağlıktan spora, kültür-sanattan altyapıya, doğal enerji kaynaklarından eğitime onlarca projenin devam ettiğini söyleyen Başkan Turgay Genç, “Bilindiği gibi 2014 Bütünşehir Yasası ile Döşemealtı, Antalya'nın en büyük merkez ilçesi oldu. Sınırlarımız 224 kilometrekareden 701 kilometrekareye çıktı. Dolayısıyla hizmet alanımız 3 kat büyüdü. 32 mahallemizin tamamına yetişebilmek için imkanlarımızı sonuna kadar kullanıyoruz" dedi.

Çığlık dahil 10 mahalleye 11 çok amaçlı kapalı pazaryeri yaptıklarını ifade eden Başkan Turgay Genç, "Kendi parke fabrikamızı kurduk, bölgemizin en büyük ihtiyacı olan tam donanımlı 75 yatak kapasiteli hastanesini yaptırıyoruz. Türkiye'nin ilk müze konseptli camisinin kabası bitti ince işçiliği devam ediyor. Döşemealtı halkının kültürel ve sanatsal ihtiyaçları için tiyatro kurduk, 3 sinema salonunu hizmete açtık, Türkiye'nin ilk Ekolojik kreşinin inşaatını bitirme aşamasına getirdik" diye konuştu.

Gençlik merkezlerinin yanı sıra yenilenebilir enerjiden faydalanabilmek için güneş enerji sistemi, çocuklar için çok amaçlı trafik eğitim parkı kurduklarını ifade eden Başkan Genç, "İlçemizin yol ağını genişlettik ve 400 kilometre yeni yol açtık. Döşemealtı'nın en büyük asfalt ihalesini yaptık ve 100 kilometre yolu sıcak asfaltla kaplayacağız. 25 park ve sosyal alan kazandırdık, 8 parkın inşaatı da devam ediyor" dedi.

Başkan Genç, açılışın ardından bölge halkına hizmet verecek mahalle meydanı, çocuk parkı ve sosyal alanları gezdi.

FOTOĞRAFLI 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Döşemealtı'na pazar yeri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 13 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Döşemealtı'na pazar yeri haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı