MALATYA HABERLERİ

Doktora öğrencilerine proje yazma eğitimi verildi

AA / Ramazan Kaya
19.01.2015 - 09:33Son Güncelleme :
Yerel Haberler
AA / Ramazan Kaya

MALATYA (AA) - İnönü Üniversitesinde doktora yapan öğrencilere TÜBİTAK'ın Proje Üretme Kapasitesinin Artırılması Programı kapsamında proje yazma eğitimi verildi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, fen, mühendislik, sağlık ve sosyal bilimler alanlarındaki doktora öğrencilerine, TÜBİTAK Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) tarafından desteklenen programlara yönelik proje üretme kapasitesinin artırılması programı çerçevesindeki eğitimler, Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Eğitimde konuşan TÜBİTAK-ARDEB 1000 Proje Yürütücüsü ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Özdemir, TÜBİTAK 1000 kodlu programa 30 üniversitenin davet edildiğini, 24 üniversitenin başvuru yaptığını kaydetti. Bu üniversitelerden sadece 8'inin projesinin kabul edildiğini vurgulayan Özdemir, "Bu kapsamda, 'Proje Kapasitesinin Artırılması' başlıklı projeyle Üniversitemiz, Ankara, Atatürk, Cumhuriyet, Karadeniz Teknik, Marmara, Mersin ve Trakya Üniversiteleri arasında yer almıştır" ifadesini kullandı.

Proje kapsamında doktora öğrencilerine yönelik proje yazma eğitimi planlandığını belirten Özdemir, TÜBİTAK, yeterliliğini tamamlamış doktora öğrencilerinin de yürütücü olarak proje sunabilmelerine imkan sağlandığını, bu nedenle doktora öğrencilerinin proje yazma becerilerinin geliştirilmesi gerektiğini vurguladı. Özdemir, eğitim sonunda öğrencilerin fikirlerini projeye dönüştürebileceği ve farkındalık yaratabileceklerini kaydetti.

İki gün süren eğitime 100 doktora öğrencisi katıldı. Proje yazma konusunda teorik bilgiler verilen öğrenciler, ardından oluşturdukları gruplarla proje yazdı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Doktora öğrencilerine proje yazma eğitimi verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ocak 2015 tarihinde saat 09 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Doktora öğrencilerine proje yazma eğitimi verildi haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

22 Mart 2018, Perşembe
 • İmsak
  04:59
 • Guneş
  06:21
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  16:05
 • Akşam
  18:47
 • Yatsı
  20:03
Sayfa Başı