BURSA HABERLERİ

Doğum tarihlerini farklı yazdırmak istediler

AA / Harun Kaymaz
29.02.2016 - 16:40Son Güncelleme :

- Bursa'da bir hastanede, 4'ü Suriyeli 15 bebek, 29 Şubat günü dünyaya gözlerini açtı - Ailelerin, bebeklerin doğum tarihini 28 Şubat ya da 1 Mart olarak kaydettirmek istedikleri belirtildi

Doğum tarihlerini farklı yazdırmak istediler
AA / Harun Kaymaz

BURSA (AA) - Bursa'da bir hastanede, 4'ü Suriyeli 15 bebek, 29 Şubat günü dünyaya gözlerini açtı. Ailelerin, bebeklerin doğum tarihini 28 Şubat ya da 1 Mart olarak kaydettirmek istedikleri bildirildi.

Bursa Zübeyde Hanım Doğumevi'nde gece yarısından itibaren 15 anne doğum yaptı. Dört yılda bir yaşanan 29 Şubat gününde doğan bebeklerin aileleri, doğum tarihlerini 28 Şubat veya 1 Mart olarak değiştirmek istedi.

Doğumhane sorumlusu baş ebe Nurgül Dikmen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gece 00.30'dan itibaren 15 doğumun gerçekleştiğini belirtti.

Dikmen, "7 tanesi sezaryen, 8'i normal doğum. Bunlardan 4'ü Suriyeli hastamız. Tabii ki 4 yılda bir doğum günü kutlayacakları için biraz üzüntülüler. Genelde 28 Şubat ya da 1 Mart olarak yazdırıyorlar. Pek istekli olmuyorlar bugün doğurmaya. Yalnız acil geldikleri için doğurmak zorunda hastalarımız'' diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Doğum tarihlerini farklı yazdırmak istediler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 16 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Doğum tarihlerini farklı yazdırmak istediler haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı