MALATYA HABERLERİ

Doğanşehir’de Sokak Ve Meydan Düzenleme Çalışmaları

IHA
27.10.2015 - 11:32Son Güncelleme :

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI AHMET ÇAKIR, DOĞANŞEHİR İLÇESİNDE DEVAM EDEN ÇALIŞMALARI İNCELEDİ.

IHA

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, mahalleye dönüşen köylerde geleneksel yapıyı bozmadan, sokak ve meydan düzenleme çalışmalarına başlandı.
Doğanşehir’de bugüne kadar 175 kilometrenin üzerinde yol çalışması yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, atıl durumda olan Yeni Sanayi Sitesi’nde de altyapı ve yol çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Çalışmaların büyük bölümünü tamamlanırken Polat, Fındık, Kapıdere ve Küçüklü mahallelerinde ise sokak ve meydan düzenleme çalışmaları yürütülüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, çalışmaların yapıldığı mahallelerde incelemelerde bulunup, muhtar ve vatandaşlarla görüştü. İnceleme gezisine AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Ertan Mumcu ve Zeki Sarılar, Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, bazı daire başkanları ile şube müdürleri katıldı.
Yapılan çalışmalarla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, mevsim şartları elverdiğince bütün ilçelerde çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Yapılan çalışmalar sonrasında vatandaşlardan çok olumlu tepkiler aldıklarını belirten Başkan Çakır, “Hangi ilçemize gitsek vatandaşlarımız yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirerek, teşekkür ediyorlar. Bu durum bizleri de mutlu ediyor. Bu çalışmalar kırsal mahallelerimizi daha yaşanabilir hale getiriyor. Doğanşehir ilçemizde de bu yıl çok yoğun çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz. Bazı mahallerimizde sokak ve meydan düzenleme çalışmaları yapıyoruz. Fındık Mahallemizde çalışmaların büyük bölümü tamamlandı. Kapıdere ve Küçüklü mahallerine 10 bin metrekare kilit taşı döşenecek. Şu ana kadar Kapıdere de 2 bin metrekare kilittaşı döşedik. Mevsim şartları elverdikçe bu çalışmalar devam edecek. Doğayla iç içe olan bu mahallerimizi daha da güzel hale getireceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Doğanşehir’de Sokak Ve Meydan Düzenleme Çalışmaları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 11 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Doğanşehir’de Sokak Ve Meydan Düzenleme Çalışmaları haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı