TEKİRDAĞ HABERLERİ

Doğalgaz, Soba Satışlarını Vurdu

IHA
27.10.2015 - 09:12Son Güncelleme :

TEKİRDAĞ’DA DOĞALGAZ KULLANIMININ YAYGINLAŞMASI NEDENİYLE SOBA SATIŞLARINDA DURGUNLUK YAŞANIYOR.

IHA

Tekirdağ’da doğalgaz kullanımının yaygınlaşması nedeniyle soba satışlarında durgunluk yaşanıyor.
Kış aylarının yaklaşmasını dört gözle bekleyen sobacılar, doğalgaz kullanımının artması nedeniyle soba satışlarında bekledikleri satışın olmadığını dile getirdi. Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde 56 yıldır soba imalatçılığı yapan Ali Gümüşler, yaz boyunca sobaları imal edip kış için hazırladığını ifade ederek, doğalgaz kullanımının her geçen gün artması nedeniyle işlerinin bitme noktasına geldiğini söyledi.
Sobanın artık sadece bazı müstakil evlerde kullanıldığını söyleyen Gümüşler, "Doğalgazın gelmesiyle birlikte vatandaşlar da doğalgaz kullanmaya başladı. Bu da soba satışlarımızı önemli ölçüde düşürdü. İlçemize doğalgaz gelmeden önce kış mevsimi yaklaştığında satışlarımız çok güzeldi ve çoğu zaman da talepleri karşılamada zorlanıyorduk. Ama artık o eski satışlardan eser kalmadı. Doğalgazın yaygınlaşmasıyla birlikte her geçen yıl soba satışlarımızda büyük ölçüde düşüş yaşanıyor. Dükkan benim olduğu için çok şükür geçinmeye çalıyoruz. 56 yıldır bu işi yapıyorum ama artık bu iş bitme noktasına geldi" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Doğalgaz, Soba Satışlarını Vurdu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 09 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Doğalgaz, Soba Satışlarını Vurdu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı