İSTANBUL HABERLERİ

DİSK'te 1 Mayıs açıklaması: Kutlamalar Bakırköy'de yapılacak (2)

DHA
26.04.2017 - 13:50Son Güncelleme :
DHA

 

İdris TİFTİKCİ/İSTANBUL, (DHA)  DİSK Genel Başkanı Kani Beko,"Taksim sevdamızdan vazgeçmedik.  Ancak buradaki temsilcilerle biraraya geldik. İçişleri bakanıyla 2 saat toplantı yaptık. İstanbul valisiyle 2 saat toplantı yaptık" dedi. Beko, "Güvenlik gerekçesiyle bize Taksim'i açamayacaklarını söylediler. Güvenlik herşeyden önemli. Güvenli 1 Mayıs olabilmesi için Bakırköy olması bizim açımızdan daha iyi olur dedik" şeklinde konuştu.

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB Genel Başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla DİSK Genel Merkezi'nde ortak  basın toplantısı düzenlendi. 1 Mayıs kutlamalarıyla ilgili yapılan açıklamayı DİSK Genel Başkanı Kani Beko yaptı. Beko, 1 Mayıs kutlamalarının  Bakırköy Halk Pazarı'nda  yapılacağını söyledi.
Beko,  "Bizler dört emek ve meslek örgütü başta olmak üzere, dost kurumlarla beraber, İstanbul'da Bakırköy Halk Pazarı başta olmak üzere, Türkiye'nin her yerinde olabildiğince yaygın, kitlesel, coşkulu ve Hayır'lı 1 Mayıs buluşmalarını birlik içerisinde örgütleyeceğimizi ilan ediyoruz" dedi.

"TAKSİM SEVDAMIZDAN VAZGEÇMEDİK"
Bir soru üzerine "Taksim sevdamızdan vazgeçmedik" diyen Kani Beko,  "Ancak buradaki temsilcilerle biraraya geldik. İçişleri bakanıyla 2 saat toplantı yaptık. İstanbul valisiyle 2 saat toplantı yaptık. Güvenlik gerekçesiyle bize Taksim'i açamayacaklarını söylediler. Güvenlik herşeyden önemli. Güvenli 1 Mayıs olabilmesi için Bakırköy olması bizim açımızdan daha iyi olur dedik" diye konuştu.

(FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden DİSK'te 1 Mayıs açıklaması: Kutlamalar Bakırköy'de yapılacak (2) hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 13 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça DİSK'te 1 Mayıs açıklaması: Kutlamalar Bakırköy'de yapılacak (2) haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı