ANKARA HABERLERİ

Dışişleri Bakanlığı: Irak'taki terör saldırısını şiddetle kınıyoruz

DHA
26.03.2016 - 15:22Son Güncelleme :
Dışişleri Bakanlığı: Iraktaki terör saldırısını şiddetle kınıyoruz
DHA

 ANKARA, (DHA) - DIŞİŞLERİ Bakanlığı, Irak'ın başkenti Bağdat'tın güneyinde bir stadyumda yaşanan ve çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesine neden olan terör saldırısını şiddetle kınadığını bildirdi. Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'nin teröre karşı mücadelede Irak'la işbirliği ve dayanışma içinde olmaya devam edeceği vurgulanarak şöyle denildi:

"Irak'ın başkenti Bağdat'ın güneyinde Babil Vilayeti'ne bağlı İskenderiye nahiyesinde bir futbol maçı sırasında gerçekleştirilen, onlarca kişinin hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına neden olan terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. Son dönemde farklı terör örgütlerinin benzeri saldırılarına maruz kalan ve çok sayıda vatandaşını kaybeden Türkiye, Irak halkının acısını içtenlikte paylaşmaktadır. Saldırıda yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Irak Hükümeti ile halkına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Türkiye, teröre karşı mücadelede Irak’la işbirliği ve dayanışma içinde olmaya devam edecektir."

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Dışişleri Bakanlığı: Irak'taki terör saldırısını şiddetle kınıyoruz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 15 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dışişleri Bakanlığı: Irak'taki terör saldırısını şiddetle kınıyoruz haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı