AFYONKARAHİSAR HABERLERİ DİNAR HABERLERİ

Dinar'da Ağaç Bayramı

DHA
12.03.2018 - 10:02Son Güncelleme :
DHA

 

Tahsin BAYTAR/DİNAR, (DHA) - AFYONKARAHİSAR'ın Dinar ilçesine bağlı Afşar köyünde her yıl düzenlenen Ağaç Bayramı'nın bu yıl 25'incisi gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında 3 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu.

Dinar'a bağlı Afşar köyünde 1994 yılında başlatılan ve aralıksız sürdürülen Ağaç Bayramı'nın 25'incisi gerçekleştirildi. Afşar Köyü Sosyal Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Ramazan Çetin, Köy Muhtarı Nazım Aygündüz ve Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Kamil Yılmaz öncülüğünde organize edilen Ağaç Bayramı'na Danıştay Üyesi Muharrem Özkaya, Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Dinar Kaymakamı Mustafa Şahin, İlçe Jandarma Komutanı Serkan Ateş, Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürü Nazım Yıldırım, Dinar Meslek Yüksekokulu Müdürü Hayrettin Ertan, İlçe Müftüsü Şahin Yaşar, Orman İşletme Müdürü Tuncel Yalçın, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi TEMA Topluluğu öğrencileri ve vatandaş katıldı.

Afşar köyüne gelen davetliler Muhtar Nazım Aygündüz ve beraberindeki halk tarafından karşılandı. Ağaç Bayramı kapsamında kestane, badem ve çamdan oluşan 3 bin 500'e yakın fidan toprakla buluşturuldu.

Köy Muhtarı Nazım Aygündüz, "Kaymakamımız Mustafa Şahin Beyin vadettiği çok amaçlı salonumuzu bitirdik. Sadece çevre düzenlemesi kaldı. Kaymakamımızın teşvikleriyle onu da yapacağız" dedi.

Milletvekili Ali Özkaya, "Afşar köyümüzün 25 yıldır aralıksız olarak yapmış olduğu Ağaç Bayramı her takdirin üzerinde. Her defasında da söylüyoruz gerçekten ilçemize, ilimize, Türkiye'mize örnek bir davranış. Türkiye'nin her yerinde bu işe gönül vermiş Afşarlılar ve onların dostları her yıl mart ayında pazar günü geliyor, ağaç dikiyor, hasret gideriyor, baharın gelişini de beraberce kutluyor. Geçen yıllardaki programda aldığımız karar gereğince bu yıl da düğün salonumuz bitti. Kaymakamımızın, İl Özel İdaremizin, hayır sahiplerimizin hepsinin emeği geçti. Her birine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Dinarlı olan Danıştay Üyesi Muharrem Özkaya da "Gerçekten de hepiniz örnek davranış sergilediniz. Ovamıza örnek oldunuz. Sizin bu gayretiniz her türlü takdirin üzerinde. Hepinize bu vesileyle saygılarımı sunuyorum ve teşekkür ederim" dedi.

İlçe Müftüsü Şahin Yaşar'ın duasının ardından yemek ikramında bulunuldu. Etkinlikte ayrıca köylüler tarafından yapılan özel halı, köy yararına açık artırmayla satışa çıkarıldı. Halıyı 3 bin 500 TL'ye Mustafa Yüksel satın aldı.

Konuşmaların ardından köye yeni yapılan çok amaçlı toplantı salonunun açılışı da gerçekleştirildi. Milletvekili Ali Özkaya, "Salonumuz hem toplantı hem de düğünlerde hizmet verecektir, şimdiden köyümüzde evlenecek çiftlere ve köylülerimize hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Etkinlik oyun havalarıyla son buldu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Dinar haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Dinar haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Dinar'da Ağaç Bayramı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı