ADIYAMAN HABERLERİ

Dilenen Suriyeli Çocuklar Yürekleri Burkuyor

IHA
31.10.2015 - 16:38Son Güncelleme :

ESKİSARAY CAMİ ÖNÜNDE SIRALI OLARAK DİLENEN ÇOCUKLAR YÜREKLERİ BURKUYOR

IHA

Adıyaman’da sayıları her geçen gün artan dilenen Suriyeli çocukların ailelerine vatandaşlar tepki gösteriyor.
Gölbaşı Caddesi Eskisaray Cami duvarının önünde sıralı olarak bekleyen Suriyeli çocuklardan bazıları dilenirken, bazıları ise mendil satıyor. Yaşları 5 ile 10 arasında değişen çocuklar, yoldan geçen vatandaşları rahatsız ediyor. Suriyeli çocuklar dilenirken, aileleri ise onları karşı kaldırımdan takip ediyor.
Vatandaşlar, çocuklarını çalıştıran ve dilendiren ailelere tepki göstererek, “Küçük çocuklar dilendiriliyor ancak aileleri hiçbir işte çalışmıyor. Kendileri çalışmayan aileler, çocuklarını dilendirerek insanların duygularını sömürüyor” ifadesini kullandılar.
Vatandaşlar, ayrıca yetkililerin bu içler acısı görüntünün ortaya çıkmaması için dilenen çocuklar üzerine denetimleri daha da arttırması gerektiğini aktardılar.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Dilenen Suriyeli Çocuklar Yürekleri Burkuyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2015 tarihinde saat 16 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dilenen Suriyeli Çocuklar Yürekleri Burkuyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı