MUŞ HABERLERİ

Dijital dünyada dijital cehalet semineri verildi

DHA
04 Mayıs 2017 - 09:18Son Güncelleme : 04 Mayıs 2017 - 09:19

Dijital dünyada dijital cehalet semineri verildi

DHA

Yusuf Özgür BÜLBÜL / MUŞ, (DHA)-Muş Alparslan Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü seminerleri kapsamında Ankara Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nurettin Şimşek, Dijital Dünyada Dijital Cehalet başlıklı bir seminer verdi.

Prof. Dr. Sabahattin Zaim konferans salonundaki seminere çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı. AÜ Eğitim Bilimleri Fakültesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nurettin Şimşek, seminerinde dijital okuryazarlık kavramının boyutları üzerinde durdu. Konuyu dört başlık altında ele alan Prof. Dr. Nurettin Şimşek, teknolojiyi makul çeşitlilikte ve yaygınlıkta kullanma problemine dikkat çekti.

Teknolojiye erişim ve işletim alanındaki sorunlara ve çözüm önerilerine değinen Prof. Dr. Nurettin Şimşek, içeriği anlama, değerlendirme ve teknoloji sağlayıcısının kalitesine vakıf olma durumunu da, “Anlama ve Sorgulama” başlığı altında değerlendirdi. Prof. Dr. Nurettin Şimşek, teknoloji kullanımı üzerinde durmanın eğitsel açıdan yeterli olmadığını bunun yanında sürece dahil olabilmek için mutlaka, etkileşime katılma ve üretici olarak etki etme boyutunun da ele alınması gerektiğinin altını çizdi. Prof. Dr. Nurettin Şimşek’in, üniversitemiz öğrencilerinin dijital duyarlılık edinmeleri konusunda farkındalık oluşmasına katkı sağlaması temennisiyle tamamladığı seminer, soru-cevap kısmı ile sona erdi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Dijital dünyada dijital cehalet semineri verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Mayıs 2017 tarihinde saat 09 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dijital dünyada dijital cehalet semineri verildi haberi güncellenecektir.

MUŞ İLÇELERİ
  MUŞ NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Temmuz 2017, Cumartesi
  • İmsak
   02:58
  • Guneş
   05:00
  • Öğle
   12:31
  • İkindi
   16:25
  • Akşam
   19:42
  • Yatsı
   21:27
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı