Muş Haberleri

MUŞ HABERLERİ

  Dijital dünyada dijital cehalet semineri verildi

  DHA
  04 Mayıs 2017 - 09:18Son Güncelleme : 04 Mayıs 2017 - 09:18

  Dijital dünyada dijital cehalet semineri verildi

  Yusuf Özgür BÜLBÜL / MUŞ, (DHA)-Muş Alparslan Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü seminerleri kapsamında Ankara Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nurettin Şimşek, Dijital Dünyada Dijital Cehalet başlıklı bir seminer verdi.

  Prof. Dr. Sabahattin Zaim konferans salonundaki seminere çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı. AÜ Eğitim Bilimleri Fakültesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nurettin Şimşek, seminerinde dijital okuryazarlık kavramının boyutları üzerinde durdu. Konuyu dört başlık altında ele alan Prof. Dr. Nurettin Şimşek, teknolojiyi makul çeşitlilikte ve yaygınlıkta kullanma problemine dikkat çekti.

  Teknolojiye erişim ve işletim alanındaki sorunlara ve çözüm önerilerine değinen Prof. Dr. Nurettin Şimşek, içeriği anlama, değerlendirme ve teknoloji sağlayıcısının kalitesine vakıf olma durumunu da, “Anlama ve Sorgulama” başlığı altında değerlendirdi. Prof. Dr. Nurettin Şimşek, teknoloji kullanımı üzerinde durmanın eğitsel açıdan yeterli olmadığını bunun yanında sürece dahil olabilmek için mutlaka, etkileşime katılma ve üretici olarak etki etme boyutunun da ele alınması gerektiğinin altını çizdi. Prof. Dr. Nurettin Şimşek’in, üniversitemiz öğrencilerinin dijital duyarlılık edinmeleri konusunda farkındalık oluşmasına katkı sağlaması temennisiyle tamamladığı seminer, soru-cevap kısmı ile sona erdi.

  FOTOĞRAFLI

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  MuşBugün24 ºCAçık
  • Cmts24 ºC
  • Pazr22 ºC
  • Pzts22 ºC
  • Salı24 ºC
  • Çarş24 ºC
  • Perş22 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı