MARDİN HABERLERİ

Derik’te Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

IHA
29.10.2015 - 11:30Son Güncelleme :

MARDİN’İN DERİK İLÇESİNDE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI.

IHA

Mardin’in Derik ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı düzenlenen törenle kutlandı.
Derik Hükümet Konağı önündeki Atatürk büstüne çelenklerin konulmasıyla başlayan tören, Mehmet Ayaydın İlkokulu bahçesinde devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk, Garnizon Komutanı Binbaşı Serdar Batar ve Cumhuriyet savcısı İsmail Okumuş halkın bayramını kutladı. Derik İlçe kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk, cumhuriyetin kuruluşunun 92. yıl dönümünü kutlamanın sevinci ve coşkusu içerisinde olduklarını belirterek, “Bu anlamlı günde başta cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Cumhuriyet temel itibarı ile milletin değerini, isteğini, iradesini ve devlet yönetimine yansıdığı yönetim modelinin çerçevesini çizer. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tespitiyle, Türk milletinin adetlerine, geleneklerine en uygun idare modeli Cumhuriyet idaresidir” dedi.
Tören, şiir, kompozisyon, resim ve spor dallarında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyelerin verilmesinin ardından tören, resmi geçit ile sona erdi.
Törenin ardından Kaymakam Safitürk, öğrenciler ile birlikte halay çekti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mardin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mardin ilinden Derik’te Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 11 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Derik’te Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı