VAN HABERLERİ

Depremzede İş-kur İşçileri 15. İstişare Toplantısı

IHA
26.10.2015 - 18:07Son Güncelleme :

TOPLUM YARARINA ÇALIŞMA DERNEĞİ BAŞKANI ALTIN, TOPLANTIDA BİR KONUŞMA YAPTI.

IHA

Van Toplum Yararına Çalışma Derneği (TYÇD) tarafından Van İş-Kur Depremzede İşçileri 15. İstişare Toplantısı düzenlendi.
Van TSO’da düzenlenen toplantı, Van depremi videosunun izletilmesiyle başladı. Deprem döneminde İş-Kur bünyesinde çalışan işçilerin kurduğu Van Toplum Yararına Çalışma Derneği (TYÇD) Başkanı Ethem Altın, toplantıda bir konuşma yaptı. Altın, “2011 yılından bugüne dek neler yaşadığımızı, nasıl bir ızdırap çektiğimizi anlamamak elde değil Yalnız insan olarak hep sabrettik, bu mücadeleyi kazancağız dedik. Beraber birçok sıkıntıyla karşılaştık. Ölüm Allah’ın emridir, yalnız mücadelemiz sonuçlanana dek bu yolda kararlılığımızı belirtmek isteriz. Tek canımız var o da bu yolda feda olsun’’ şeklinde konuştu.
İşçi kızı Aleyna Cengiz (10) ise, yetkililere çağrıda bulunarak, “250 depremzede İş-Kur işçisinin çocukları adına geleceğimizi anlatmak istiyorum. Burada yetkililere seslenmek istiyorum. 5 yıldır mücadele eden babalarımızı işten atmakla bizleri kaybediyorsunuz. Bizlerin geleceğini karartıyorsunuz. Babalarımızın bakmakla yükümlü bir ailesi vardı. Bizler okumak ve aydınlanmak, topluma faydalı bireyler olmak istiyoruz. Bende yaşıtlarım gibi parklarda eğlenmek istiyorum. Bende mağaza gördüğümde pembe ayakkabı almak, kışlık mont almak istiyorum. Belki bunları alacak paramız yok, ama bir hayalimiz var. O da benim ve babamın kalıcı bir işi, geleceği olmalıdır. Değerli büyüklerimiz, sizinde çocuklarınız var. Biliniz ki bütün acılar ortaktır’’ dedi.
Yaklaşık iki saat süren toplantı, daha sonra basına kapalı devam etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Depremzede İş-kur İşçileri 15. İstişare Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 18 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Depremzede İş-kur İşçileri 15. İstişare Toplantısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı