TEKİRDAĞ HABERLERİ

Deprem Tatbikatı İlçeyi Ayağa Kaldırdı

IHA
28.10.2015 - 16:31Son Güncelleme :

MALKARA'DA DEPREM TATBİKATI YAPILDI

IHA

Tekirdağ Malkara Devlet Hastanesi’nde olası bir depreme karşı tedbir amaçlı tatbikat yapıldı. Tatbikattan haberi olmayan vatandaşlar, siren seslerini duyunca korku ve telaşa kapıldı.
Tekirdağ Kamu Hastaneleri Birliği tarafından düzenlenen yangın ve deprem tatbikatı, Malkara’da da uygulandı. Senaryo gereği deprem, hastanede büyük korku ve paniğe yol açtı. Bazı hasta odaları ve koridor duvarlarında sıva çatlakları oluştu. Asılı panolar ve raflardaki bazı eşyalar düşerken, hastalar ve personel telaş içinde kaçışmaya başladı.
Tatbikat sırasında ambulansların siren sesleri vatandaşları da telaşlandırdı. Tatbikatı gerçek sanan vatandaşlar, şaşkınlıklarını gizleyemedi.
Malkara Devlet Hastanesi’nde görevli Uzman Doktor Basri Özden, yaptığı açıklamada, "Her yıl yapılan tatbikatlarımızdan bir tanesini daha gerçekleştirdik. Olası bir afet durumunda neler yapabiliriz, hastanemiz nerede görev yapabilir, hangi şartlar altında çalışacağız bunları gördük. Tatbikatta senaryo gereği Malkara Devlet Hastanesi deprem sebebiyle kullanılamayacak hale gelmiş vaziyettedir. Hastanede yatan 4 hasta ve acilde bekleyen 5 hastamız bulunmaktaydı. Protokolümüzün bulunduğu 95. Zırhlı Tugay Komutanlığı ile iletişime geçilerek yatmakta olan ve hastaneye müracaat eden tüm hastalarımızın askeriyede kurulu bulunan sahra çadırına ambulanslar ile derhal nakli gerçekleştirilmiş ve personelimiz tarafından gerekli müdahaleler yapılmıştır. Hepimize geçmiş olsun" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Deprem Tatbikatı İlçeyi Ayağa Kaldırdı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 16 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Deprem Tatbikatı İlçeyi Ayağa Kaldırdı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı