DENİZLİ HABERLERİ

Denizlispor'da isim sponsoru tartışması

DHA
27.04.2017 - 15:47Son Güncelleme :
Denizlisporda isim sponsoru tartışması
DHA

Osman Nuri BOYACI / DENİZLİ, (DHA)- DENİZLİSPOR'da 5 Mayıs'ta yapılacak olağanüstü genel kurul öncesi Başkan Süleyman Urkay ile yönetimdeki muhalif 9 isim arasında karar defteri tartışması yaşanıyor. Başkan Urkay, muhalif grubun isim sponsorluğu için Lezita firmasıyla anlaşılması ve kulübün adının Lezita Denizlispor olması yönünde karar alınması talebini kabul etmedi. Muhalif ekipten İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Asbaşkan Taner Atilla, karar defteri kendilerine verilmediği için isim sponsoru konusunda karar alıp Futbol Federasyonu'na bildiremediklerini söyledi. 
Takımın isim sponsorunun Lezita olması için tüm çalışmaların tamamlandığını belirten Atilla, "Lezita ile anlaştık. Artık kulübün adı Lezita Denizlispor olmuştur. Ancak kulübün karar defteri Başkan Süleyman Urkay'da olduğu için karar alıp Federasyon'a gönderemiyoruz" dedi.
Başkan Süleyman Urkay ise görevinden istifa etmediğini hatırlatarak, "5 Mayıs'a kadar başkan olarak hukuki sorumluluk taşıyorum. İstifa etmedim. Henüz göreve talip çıkmadı. Benden sponsorluk için kararı imzalamam istendi ama yönetimi kimin devralacağı belli olmadığı için imza atmadım" dedi.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Denizlispor'da isim sponsoru tartışması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 15 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Denizlispor'da isim sponsoru tartışması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı