DENİZLİ HABERLERİ

Denizli’de Sağlıkçılar Kan Bağışı Yaptı

IHA
28.10.2015 - 12:01Son Güncelleme :

DENİZLİ KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERİ BERNA ÖZTÜRK, KIZILAY'A KAN BAĞIŞINDA BULUNDU

IHA

Denizli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği, Kızılay Haftası nedeniyle Kan Merkezi’ne giderek kan bağışında bulundu.
Denizli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk’ün yanı sıra İdari ve Mali Hizmetler Başkanları, Denizli Devlet, Servergazi Devlet, Ağız ve Diş Sağlığı Hastaneleri ile ilçe hastaneleri idarecileri ve genel sekreteri Kızılay Kan Merkezi’nde kan bağışında bulundu. Denizli’de Kızılay Kan Merkezi kan stoğunun çoğunun birliğe bağlı hastanelerde ihtiyaç halinde kullanıldığını belirten Genel Sekreter Uz. Dr. Berna Öztürk, bu nedenle ‘Kızılay Haftası’nda farkındalık oluşturmak amacıyla birliğe bağlı idarecilerle kan bağışında bulunduklarını söyledi. Öztürk, “Her yıl 29 Ekim - 4 Kasım tarihleri arası Kızılay Haftası olarak kutlanır. Bildiğiniz gibi Kızılay; deprem, sel, yangın, salgın hastalık gibi doğal afet ve felaketlerde insanlara yardım eden ve ticari kaygısı olmayan bir yardım kuruluşudur. Kızılay yardımlarında din, dil, ırk ve ülke ayrımı yapmaz. Yardıma muhtaç tüm insanlara, elinden geldiğince ve imkanlar çerçevesinde yardıma koşar. Denizli’de Kızılay Kan Merkezi’nin topladığı kanların büyük bir kısmı birliğimize bağlı kurumlarda kullanılmaktadır. Bu yüzden biz de bu anlamlı hafta da hem kan bağışı için bir farkındalık oluşturmak hem de Kan Merkezi’ne destek vermek istedik. Her kan bir insanın hayatını kurtarabilir. Ayrıca sağlık açısından da kan vermek gerekiyor. Denizlili vatandaşlarımıza da bu Kızılay Haftasında çağrıda bulunmak istiyor ve onları da kan bağışına davet ediyoruz. Çünkü; kana ihtiyaç duyacak kişi bir gün siz de olabilirsiniz ya da bir yakınınız” diye konuştu.
Kızılay Kan Merkezi Müdürü Mustafa Balıkçıoğlu da Genel Sekreter Uz. Dr. Berna Öztürk ve ekibine göstermiş oldukları duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ederek, “Denizli’de yaklaşık yılda 40-45 bin, aylık 3-4 bin, günlük ise 150-200 ünite arası kana ihtiyacımız var. Ayrıca günümüzde lösemi kanserinde kullanılan trombosit aferezi dediğimiz kandan da günlük yaklaşık 15-20 ünite ihtiyacımız var’’dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Denizli’de Sağlıkçılar Kan Bağışı Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 12 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Denizli’de Sağlıkçılar Kan Bağışı Yaptı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı