ANKARA HABERLERİ

Demokrasi Parkı’na F-4 kondu

Mehmet Can TOPTAŞ
30.03.2017 - 16:18Son Güncelleme :

Sincan Belediyesi, ilçe girişindeki Demokrasi Parkı’na F-4 savaş uçağı koydu.

Mehmet Can TOPTAŞ

50 yıl boyunca Türk Hava Kuvvetleri’ne hizmet ettikten sonra emekliye ayrılan F-4 savaş uçağı, Eskişehir 1’inci Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı’ndan getirtildi. Büyük vinçlerle yerleştirilen ve montajı tamamlandıktan sonra park içindeki geniş alanda sergilenen dev savaş uçağı Sincanlılardan da büyük ilgi görmeye başladı.

Demokrasi Parkı’na F-4 kondu

Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, “Demokrasi timsali haline gelen Demokrasi Parkı’nda sergilmek üzere kullanım ömrünü tamamlayan F-4 uçağını parkımıza yerleştirdik. Uçak, Sincan’da özelikle gençlerimize havacılık sevgisini aşılayacak. Belki de bir gencimiz gördüğü bu uçak sayesinde pilot olma hayali kuracak ve bu yolda ilerleyecek” dedi. Sincan Demokrasi Parkı, siloların kaldırılmasının ardından yapılmıştı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Demokrasi Parkı’na F-4 kondu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 16 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Demokrasi Parkı’na F-4 kondu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı