DİYARBAKIR HABERLERİ

Demirtaş, cezaevinde 3'üncü öyküsünü yazdı

DHA
28.04.2017 - 10:57Son Güncelleme :
Demirtaş, cezaevinde 3üncü öyküsünü yazdı
DHA

DİYARBAKIR, (DHA) - DİYARBAKIR Cumhuriyet Başsavcılığının hakkında yürüttüğü soruşturma kapsamında 4 Kasım 2016 tarihinden beri Edirne E Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, cezaevinde yazdığı üçüncü öyküsünü de avukatları aracılığı ile kamuoyu ile paylaştı.
Edirne E Tipi Cezaevi'nden daha önce 'Halep Ezmesi' ve 'Selam olsun kara gözlere' adlı iki öykü yazan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın yazdığı üçüncü öyküsü de avukatları aracılığı ile kamuoyuyla paylaşıldı. Demirtaş 'Deniz Kızı' adlı öyküsünde, babaları Suriye'deki savaşta ölen, kendileri ise Türkiye üzerinden Avrupa'ya gitmek isteyen 5 yaşındaki Mina ile annesinin denizde son bulan yaşamını anlattı. 
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Demirtaş, cezaevinde 3'üncü öyküsünü yazdı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 10 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Demirtaş, cezaevinde 3'üncü öyküsünü yazdı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı