Gündem Haberleri

  Demirkubuz'dan Altın Koza jürisine ağır eleştiri

  Hürriyet Haber
  24.09.2012 - 12:47 | Son Güncelleme:

  Adana Altın Koza Film Festivali sonrası ödül alanlar ve alamayanlar üzerine tartışmalar hala sürüyor. Yönetmen Zeki Demirkubuz’un festivalde yarışan "Yeraltı” filminin beklendiği ödülleri alamaması üzerine Twitter 'de yazdığı bir mesajla eleştirdi.

  Festivalin jürisini ağır bir dille eleştiren Demirkubuz, bir daha Türk festivallerine katılamayacağını da kendi hesabından açıkladı.


  'YERALTI' FİLMİNİN FRAGFMANI - WEB TV

   

  Demirkubuz tweet’inde, “Bu filmleri kendileri jürilik yapsın diye çektiğimi zanneden gerzeklerden çok sıkıldım artık. Bundan sonra Türk festivallerinde yarışmak yok.” dedi.

   

  FESTİVALDEN İKİ ÖDÜLLE DÖNDÜ

   

  Zeki Demirkubuz imzalı Yeraltı filmi oyuncularından  Nihal Yalçın ‘Yardımcı Kadın Oyuncu’, Engin Günaydın ise ‘En İyi Erkek Oyuncu’ kategorisinden ödül kazandılar.

   

  Nefret ettiği eski arkadaşlarının akşam yemeğine kendisini zorla davet ettiren Muharrem’in, bu yemek ile birlikte başlayan didişmeleri, ego gösterileri sonucu eski defterlerin açılması ile utanç dolu hesaplaşmalarla karşı karşıya kalmasını konu alan Yeraltı, bireyin varoluşsal sorunlarını irdeliyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı