İZMİR HABERLERİ

Cumhuriyet Kadınları'ndan 'hayır' lokması

DHA
27.03.2017 - 11:41Son Güncelleme :
DHA

CUMHURİYET Kadınları Derneği Güzelbahçe Şubesi tarafından İzmir'in Güzelbahçe ilçesindeki cumartesi pazarında referandum çalışmaları kapsamında 'hayır' için lokma dağıtıldı.
Cumhuriyet Kadınları Derneği'ne ait mor gömlekleri giyen kadınlar, 'Hayır' broşürleri dağıtarak, alışveriş için pazara gelen vatandaşlara referandumda anayasa değişikliği referandumunda neden 'hayır' oyu verilmesi gerektiğini anlattı. Cumhuriyet Kadınları Derneği Güzelbahçe Şubesi Başkanı Mesude Öney, vatandaşlara Cumhuriyet'in değerlerini, Atatürk'ün kadına bakış açısını, kazandırdığı hakları ve Anayasa'da yapılmak istenen değişikliği anlatırken, "Cumhuriyet'in korunması, geliştirilmesi ve yaşatılması için, İzmir'de Cumhuriyet kadını hep var olacak ve yaşayacak. Kadının gücünü, sevgisini ve paylaşımını koyduğu her noktada başarı gelecek, Cumhuriyet Güneşi asla kararmayacaktır" dedi.
Öney, diğer pazar yerlerinde de 'Hayır' için lokma dağıtımını referandum tarihine kadar sürdüreceklerini bildirdi.

İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Cumhuriyet Kadınları'ndan 'hayır' lokması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 11 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cumhuriyet Kadınları'ndan 'hayır' lokması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı