SİVAS HABERLERİ

Cumhuriyet Eğitim Treni Sivas’a Geldi

IHA
27.10.2015 - 17:59Son Güncelleme :

CUMHURİYET'TİN KURULUŞUNUN 92'İNCİ YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA KAYSERİ'DEN YOLA ÇIKAN 'CUMHURİYET EĞİTİM TRENİ' SİVAS'A GELDİ.

IHA

Cumhuriyet’in kuruluşun 92’inci yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, Kayseri’den yola çıkan "Cumhuriyet Eğitim Treni" Sivas’a geldi.
Özel Tekden Koleji tarafından organize edilen "Cumhuriyet Eğitim Treni", Sivas Tren Garı’na geldi. Treni, kardeş okul seçilen Mevlana Ortaokulu idarecileri ve öğrencileri karşıladı.
Tekden Koleji Genel Müdürü İbrahim Orhan ,”Biz bundan 8 yıl önce öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin Cumhuriyet Bayramı etkinliklerini nasıl farklı yapabiliriz, milli mücadeleyi, Kurtuluş Savaşı’nı o istiklal mücadelesini ve tutkusunu nasıl yaşayabilir düşüncesi içerisinde bir proje başlattık. Daha sonra öğrencilerimiz ve eğitimcilerimizin gelen talepleri doğrultusunda biz Sivas’a gidelim yerinde yaşayalım, hissedelim ve bu gidişimizi otobüsle değil de trenle yapalım hatta bunun adına da Cumhuriyet Eğitim Treni diyelim diyerek bir proje oluşturdular. Biz Tekden Koleji olarak bu projeye gönülden bağlandık. “dedi.
Orhan, proje kapsamında emeği geçenlere teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Cumhuriyet Eğitim Treni Sivas’a Geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 17 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cumhuriyet Eğitim Treni Sivas’a Geldi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı