NEVŞEHİR HABERLERİ

Cumhuriyet Bayramı Ürgüp’te Kutlandı

IHA
29.10.2015 - 13:36Son Güncelleme :

ÜRGÜP'TE CUMHURİYET BAYRAMI BÜYÜK BİR COŞKU İÇERİSİNDE KUTLANDI

IHA

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı Ürgüp Cumhuriyet Meydanında düzenlendi.
Ürgüp Kaymakamı Alper Balcı, Garnizon Komutanı Adem Aydın ve Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, İlçe Emniyet Müdürü İrfan Yabaş, protokol üyelerin, vatandaşların ve bayrama katılan öğrencilerin bayramını kutladı.
İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Ürgüp Kaymakamı Alper Balcı günün anlamını ve önemini belirten konuşma yaptı. Dereceye giren eserlerin sunumundan sonra folklor gösterisi yapıldı. Protokol folklor gösteriminin ardından alanda halay çekti. Daha sonra günün anlam ve önemini belirten şiir ve yazılar öğrenciler tarafından okundu. 29 Ekim münasebetiyle yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol tarafından verildi.
Cumhuriyet Meydanında halkın yoğun katılımıyla gerçekleştirilen 92. Yıl kutlamaları Tesan Anadolu Öğretmen Lisesi bando takımı tarafından gerçekleştirilen resmigeçit töreni ile sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Nevşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Nevşehir ilinden Cumhuriyet Bayramı Ürgüp’te Kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 13 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cumhuriyet Bayramı Ürgüp’te Kutlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı