BAYBURT HABERLERİ

Cumhuriyet Bayramı Bayburt’ta Coşkuyla Kutlandı

IHA
29.10.2015 - 14:04Son Güncelleme :

CUMHURYET BAYRAMI BAYBURT2TA COŞKUYLA KUTLANDI

IHA

Cumhuriyetin 92. kuruluş yıl dönümü Bayburt’ta coşkuyla kutlandı
Bayburt valilik binasında başlayan kutlamalar kapsamında Vali Yusuf Odabaş, tebrikleri kabul etti. Cumhuriyet Caddesi’nde devam eden törende saygı duruşunda bulunulması sonrasında İstiklal Marşı okundu.
Vali Yusuf Odabaş, Garnizon Komutanı Jandarma Albay İbrahim Ayhan Vural ve Belediye Başkanı Mete Memiş, araç üzerinden törene katılan vatandaşlar ve öğrencilerin bayramını kutladı.
Törende konuşan Vali Odabaş, çok güç şartlar ve imkansızlıklar içerisinde yüz binlerce şehit kanı dökerek kazanılan istiklal mücadelesinin kültürel ve ekonomik alanda da kazanması gerektiğini söyledi.
Ekonomik alanda bağımsızlığını elde edemeyen milletlerin gelişmiş ülkelerin çıkar oyunlarına sahne olmaktan kendilerini kurtaramayacaklarını dikkat çeken Odabaş, "Bu nedenledir ki süper devletlerin ülkemizdeki menfaat oyunlarına ve milletimizi birbirine düşürme yolundaki ihanet planlarına son verebilmek için inanç birliğine, çalışmaya, milli bütünlüğümüzü pekiştirerek maddeten ve manen muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmaya mecburuz. Milli mücadele savaşını hangi ruh ve inançla kazandıysak o ruh ve inançla milli bütünlüğümüzü koruyarak, pekiştirerek kültürel ve iktisadi bağımsızlığımızı sağlamak yegane çıkar yoldur" dedi.
Odabaş, Türt milletinin birlik ve beraberliğini bozmak isteyenlerin geçmişte olduğu gibi günümüzde de hüsrana uğrayacağını ifade ettiği konuşmasını şöyle tamamladı:"Birlik ve milli mücadele ruhunu gayesinden saptırmak isteyen, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenler bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada hüsrana uğrayacaklardır. Çünkü bu ruhla kurulan cumhuriyetimizi aziz milletimiz kendisi koruyacak, ona uzanan elleri kıracak ve devam ettirecektir. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar olacak, yarınlarımız bugünden daha mutlu, müreffeh olacaktır."
Tören, öğrencilerin şiir okuması, cumhuriyet konulu yarışmalarda derece elde eden öğrencilere ödüllerinin verilmesi, halk oyunları gösterileri ve tören geçişiyle sona erdi.
Törene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bayburt Miletvekili Naci Ağbal, MHP Bayburt Milletvekili Karabey Kadri Karaoğlu, kamu kurum müdür ve amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bayburt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bayburt ilinden Cumhuriyet Bayramı Bayburt’ta Coşkuyla Kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 14 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cumhuriyet Bayramı Bayburt’ta Coşkuyla Kutlandı haberi güncellenecektir.

BAYBURT İLÇELERİ

Sayfa Başı