Çukurova Haberleri

  Kızılayın ’Kahraman’ kan bağışçıları

  dha
  06.08.2018 - 12:22 | Son Güncelleme:

  ADANA Valiliği ve Türk Kızılayı Adana Şubesinin "Kahraman Olmak Kanımızda Var" sloganıyla bir süre önce başlattığı kan bağışı kampanyasına, toplumun tüm kesiminleri destek vermeye devam ediyor.

  AK Parti Seyhan 7. Bölge Mahalle Teşkilatı yöneticileri, Kızılayın yaz aylarında vatandaşların tatil beldelerine gitmesiyle düşen kan stoklarını ihtiyaca cevap verebilecek düzeyde tutmayı amaçlayan çalışmalarına katkıda bulundu. Teşkilat yöneticileri, Kızılaya kan bağışı yaptı. AK Parti Seyhan İlçe Başkanı Ahmet Akan, kan bağışının önemine değinerek, Türk Kızılayı, çok önemli ulusal ve uluslararası insani yardım çalışmaları yapıyor. Bu çalışmaları takdirle takip ediyoruz. Milletimizin manevi değerlerini yaşatan önemli bir hareket. Bu vesile ile Kızılay’ın 150nci yılını kutluyorum" dedi.

  KAN STOKLARI YAZ AYLARINDA DÜŞÜYOR

  Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, yaz aylarında kan stoklarının düştüğüne dikkati çekerek, Vatandaşların, yaz döneminde tatil beldelerine gitmesiyle düşen kan stoklarını, ihtiyaca cevap verebilecek düzeyde tutmayı amaçlıyoruz. Bu çalışma, hastanelerin ve hastaların kan sıkıntısı yaşaması bakımından çok önemli dedi. Saygılı, yapılan her kan bağışının 3 hayat kurtardığını vurgulayarak, Kan bağışında bulunan her vatandaşımız adına doğaya bir fidan dikiyoruz. Kahraman olmak hepimizin kanında var. Adanalıları, kampanyaya katkıda bulunmaya davet ediyorum diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı