ADANA HABERLERİ

Çukurova Üniversitesi’nde Atatürk’ü Anma Etkinliği

IHA
10.11.2015 - 14:58Son Güncelleme :

TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN KURUCUSU ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, ÖLÜMÜNÜN 77. YILDÖNÜMÜNDE ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ’NDE TÖRENLE ANILDI.

IHA

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 77. yıldönümünde Çukurova Üniversitesi’nde törenle anıldı.
Çukurova Üniversitesi’ndeki Anma Töreni sabah 9’u beş geçe kampüs içerisindeki Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı. Buradaki törene, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, Prof. Dr. Seyhan Tükel, Rektör Danışmanları, Fakülte Dekanları, Akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu’nun Atatürk Anıtı’na çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.
Adana Valisi Mustafa Büyük, Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, askeri ve mülkü erkan ile öğrencilerin katıldığı program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.
Öğrenciler adına konuşan ÇÜ Atatürkçü Düşünce Kulübü Başkanı Mahir Doğru, 10 Kasım’ın bir matem günü değil, Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte yaşayacak olan Atatürk ve eserlerini anarak geçmiş ve gelecek üzerine yeniden düşünme günü olduğunu söyledi.
Ardından söz alan 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı’nda görevli Kurmay Yüzbaşı Yener Ekiz Atatürk’ün Asker Kişiliği’ni anlattı.
Başbakanlık Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Araştırma Merkezi Bilim Kurulu Üyesi Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selma Yel de, “21. yüzyıldan Mustafa Kemal’i anlamak, O’nu tanımak ve O’na inanmak.Kimdir Mustafa Kemal Atatürk?” isimli sunum gerçekleştirdi.
Tören 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı Bandosu ile Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın “O’nu Özlüyoruz” isimli dinletisi ile son buldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Çukurova Üniversitesi’nde Atatürk’ü Anma Etkinliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Kasım 2015 tarihinde saat 14 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çukurova Üniversitesi’nde Atatürk’ü Anma Etkinliği haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

27 Haziran 2019, Perşembe
 • İmsak
  03:29
 • Güneş
  05:14
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  16:38
 • Akşam
  20:09
 • Yatsı
  21:47
Sayfa Başı